Юта спечели срещу Лос Анджелис Клипърс със 112:109 и поведе с 1:0 победи в полуфиналната серия в Източната конференция на НБА.

Донован Мичъл реализира 32 от 45-е си точки през второто полувреме, а домакините наваксаха пасив от 47:60 на почивката.

Боян Богданович и Джордън Кларксън допринесоха с по 18 точки, а Рюди Гобер добави 10 точки и 12 борби. Кауи Ленард беше лидер за гостите с 23 точки и 7 борби, а Пол Джордж се отличи с 20 точки и 10 борби.

Клипърс можеше да вкара мача в продължение, но Маркъс Морис пропусна да изравни от зоната на три точки със сирената.

Филаделфия се наложи над гостуващия Атланта със 118:112 и изравни резултата на 1:1 победи в полуфиналната серия от Западната конференция.

Джоел Ембиид вкара рекордните си в плейофите 40 точки и взе 13 борби. Тобиас Харис завърши с 22 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Сет Къри прибави 21 точки.

Трей Йънг изпъкна за гостите с 21 точки и 11 асистенции, а Данило Галинари се отличи с 21 точки и 9 борби.

Домакините започнаха силно и дръпнаха с 23:6, но постепенно гостите успяха да стопят пасива и си и на почивката изоставаха само с 55:57.

Атланта дори обърна при 80:79 в третата четвърт, но след силна серия в края на третата и началото на четвъртата част Филаделфия натрупа преднина от 102:84 и това се оказа решаващо.