Отборът на Юта Джаз постигна втори успех над Голдън Стейт Уориърс в редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. „Джазмените” се наложиха с 108:103 точки у дома над шампионите, за да им нанесат 11-та загуба през настоящата кампания. Двубоят започна по-добре за домакините, които се справиха отлично в защита и ограничаха ,,воините“ до 21 точки в първата четвърт.

Във втората част баскетболистите на Стив Кър играха по-добре, като на голямата почивка изоставаха с точка – 56:55. В третата и четвъртата картината бе идентична, като Джаз в крайна сметка удържа финалния щурм на гостите и постигна важния успех.

Над всички за победителите бе френският център Руди Гобер, който записа дабъл-дабъл - 17 точки и 15 борби. Джо Ингълс добави 20 точки.

За Уориърс Стеф Къри вкара 32, а Кевин Дюрант 30, но техните усилия не доведоха шампионите до крайната победа. В следващите си двубои в лигата Юта гостуват на Портланд Трейл Блейзърс, докато Голдън Стейт са домакини на Далас Маверикс.

В друга среща от вечерта Хюстън Рокетс поставиха нов рекорд по отбелязани тройки, след като реализира 26 при успеха с 136:118 точки над Вашингтон Уизардс. Майкъл-Картър Уилямс вкара 26-та успешна стрелба зад арката при оставащи 31.1 секунди до края на двубоя. Преди това Гари Кларк изравни предишното най-добро постижение, дело на Кливланд Кавалиърс, които отбелязаха 25 тройки срещу Атланта Хоукс през март 2017 година.

Над всички за победителите бе Джеймс Хардън, който продължи с изключителното си представяне в последните срещи на отбора, реализирайки 35 точки и 9 асистенции. Рокетс записаха пета поредна победа в лигата. В следващите си срещи Хюстън гостуват на Маями Хийт, докато Вашингтон са домакини на Финикс Сънс.