Индиана Пейсърс победи Ню Йорк Никс със 116:103 (29:30, 32:21, 27:24, 28:28) в шестия мач между двата отбора от 1/2-финалната серия в Източната конференция в НБА. По този начин "пешеходците" изравниха общият резултат, който е 3:3 победи.

Gulliver/GettyImages
21 снимки

Срещата в Индианаполис вървеше равностойно до средата на втората четвърт, когато домакините влязоха в серия и натрупаха преднина от 10 точки. Авансът на Индиана се увеличи и трета част и домакините не изпуснаха преднината си до края на срещата.

Паскал Сиакам поведе Индиана към успеха с 25 точки, а Майлс Търнър добави още 17. Тимъти МакКонъл, Тайрийз Халибъртън и Андрю Нембърд вкараха по 15 за победителите.

За Ню Йорк най-резултатен бе Джейлън Брънсън с 31 точки. Майлс МакБрайд добави още 20 точки, а Донте ДиВинченцо завърши със 17. Лошата новина за "бричовете" е контузията на Джош Харт.

Така всичко ще се реши в последния 7-и мач между двата тима, който ще се проведе на на 19 май от 22:30 българско време в "Медисън Скуеър Гардън" в Ню Йорк.