Отборът на Индиана Пейсърс спечели със 121:118 срещу Милуоки Бъкс в плейофите на НБА. Индиана стигна до драматичен успех след продължение в третия мач и така поведе в серията между двата тима с 2:1.

Иначе двубоят за тима на Рик Карлайл започна добре, като още в първата четвърт той взе сериозна преднина. На моменти тя стигна дори до 19 точки, но частта завърши при аванс от 17 за Индиана при 39:22.

БТА
12 снимки

Във втория период гостуващия тим имаше добри моменти и скъси изоставането си до 7 точки при 50:57, но в края Индиана отново дръпна с двуцифрен резултат при 67:55. Пейсърс влезе в последната четвърт с аванс от 7 точки при 90:83, а Бъкс дори успя да обърн и да поведе с 106:104 при четири минути до края на мача. Все пак двубоят не бе решен, завършвайки при 111:111, след като Крис Мидълтън вкара тройка в последните секунди, за да изравни.

Така срещата влезе в продължение, което отново бе много оспорвано и драматично. Милуоки взе преднината в началото, а впоследните две секунди Тайрийз Халибъртън успя да вкара и да получи фаул, като вкара и от наказателната линия за крайното 121:118.

Най-резултатен в срещата бе Крис Мидълтън с 42 точки. Той записа на сметката си и 10 борби и 5 асистенции, но това не бе достатъчно на Милуоки да обърне срещата. За Индиана най-резултатни бяха Майлс Търнър с 29 точки и Деймиън Лилард с 28 точки.

Следващата среща между двата тима е на 29-и април. Както е известно, първият отбор стигнал до четири победи минава към следващата фаза.