Тайризи Холибъртън вкара решаваща тройка, а също така вкара 4 точки в 1:33 минути преди края за успеха на Индиана над Бостън със 122:112 в среща от турнира NBA In-Season Tournament.

Така Пейсърс отиват на полуфинал в източния поток, където очакват победителя от срещата Ню Йорк Никс - Милуоки БЪкс, а Бостън ще се върне в петък към мачовете от редовния сезон.

Снимки: Gulliver/GettyImages
25 снимки

При оставащи 1:57 минути до края на срещата Джейсън Тейтъм изравни за Бостън при 105:105, но след това дойдоха секундите на Холибъртън. Той вкара в момент, в който Джейлан Браун го фаулираше. Стана 109:105, Индиана вече владееше събитията на терена и до края на мача отбеляза пет точки. Тройка на Бъди Хийлд и забивка на Арън Несмит, и двамата асистирани от Холибъртън, узакониха успеха им.

Холибъртън завърши мача с трипъл-дабъл, като вкара 26 точки, от които 12 в последната четвърт. Той прибави 13 асистенции и 10 борби. След него най-полезни за Индиана бяха Бъди Хийлд с 21 точки и Майлс Търнър със 17. Джейсън Тейтъм отбеляза 32 за Бостън, взе и 12 рибаунда, а Браун прибави 30 пункта.