Отборът от НБА - Милуоки Бъкс, обяви, че звездата Янис Адетокунбо ще пропусне оставащите два мача на тима от редовния сезон заради разтежение на левия прасец.

Милуоки, който има актив от 49 победи и 31 загуби, влезе в последния етап от редовния сезон с финално домакинство срещу Орландо, спечелено със 117:99, а след това предстоят гостувания на Оклахома Сити и Орландо.

29-годишният Адетокунбо не игра и при успеха над Меджик. Той получи травмата при победата над Бостън със 104:91 в предишния двубой на тима. Вкарвайки топката в игра в третата четвърт, той направи няколко крачки и без да има контакт с друг състезател, се свлече на терена, държейки долната част на левия си крак.

До този момент Янис Адетокунбо бе записал 15 точки, 8 борби и 7 асистенции за 29 минути на терена срещу Селтикс.