Хюстън се наложи над гостуващия шампион Голдън Стейт със 116:108 и прекъсна серията на съперника от 14 поредни победи далеч от дома. Крис Пол завърши с 33 точки и 11 борби, а Джеймс Хардън добави 22 точки и 8 асистенции.

Кевин Дюрант беше най-резултатен за защитаващите титлата си с 26 точки, Дреймънд Грийн се отличи с 21, а Стеф Къри завърши с 19 точки и 8 асистенции, но Голдън Стейт загуби като гост за първи път от 22 ноември и прекъсна серията си от седем поредни успеха над Хюстън.

Джоел Ембиид записа 29 точки и 9 борби и помогна на Филаделфия да запише седма победа в последните си осем мача след 116:94 над Милуоки като домакин. В отсъствие на контузената си звезда Янис Антетокунбо за гостите с "трипъл дабъл" се отличи Крис Мидълтън с 23 точки, 14 борби и 10 асистенции.

Кайл Лаури наниза 40 точки, но Торонто загуби гостуването си на Минесота със 109:115. Домакините наваксаха изоставане от 11 точки на почивката и успяха да стигнат до победата след 29 точки на Андрю Уигинс.

Деймиън Лилард наниза седем тройки и общо 31 точки при успеха на Портланд над гостуващия Далас със 117:108. Той добави и 9 асистенции. Ветеранът в състава на тексасците Дирк Новицки вкара рекордните си за сезона 21 точки, а Уесли Матюс беше най-резултатен с 23, но това не помогна.

Кели Олиник вкара решителен кош от наказателната линия 0.2 секунди преки края и донесе победата на Маями над домакина Шарлът със 106:105. Олиник завърши с 16 точки, 14 от които реализира в четвъртата част, а по този начин помогна на отбора си да навакса дефицит от 5 точки в последните 34 секунди. Уейн Елингтън наниза 26 точки, а Джо Джонсън добави 22 за победата. Никола Батюм записа най-добрия си мач за сезона за Шарлът с 26 точки./БТА