Крис Пол записа 25 точки, 8 борби, 9 асистенции и 3 отнети топки при победата на Хюстън над Далас със 104:97 точки, в мач от редовния сезон в първенството на Националната баскетболна асоциация (НБА).

"Ракетите" увеличиха победната си серия и вече имат осем поредни успеха.

Джеймс Хардън добави 27 точки, 6 борби и 5 асистенции, а Клинт Капела направи "дабъл-дабъл" - 16 точки и 11 борби) за Хюстън.

Далас игра без Дирк Новицки, Уесли Матюс и Джей Джей Бареа.

Най-резултатни за Маверикс бяха Йоги Ферел с 20 точки и Дуайт Пауъл с 18 точки и 12 борби.

Оклахома Сити спечели срещу Мемфис със 110:92 точки след 33 точки, 8 асистенции и 3 отнети топки на Пол Джордж,

За победителите поради контузии не играха Ръсел Уестбруук и Кармело Антъни.

Марк Гасол беше най-полезен за Мемфис с 18 точки.

ДеМар Де Роузън реализира 25 точки при победата на Торонто като гост над Шарлът със 123:103 точки. За гостите това е пети пореден успех.

Шарлът допусна четвърто поредно поражение, въпреки че Кемба Уокър вкара 23 точки, а Дуайт Хауърд завърши със 17 точки и 13 борби.

Минесота спечели срещу Сакраменто със 111:106 точки и записа 13-и пореден домакински успех.

Карл-Антъни Таунс наниза 29 точки за победителите, а Джими Бътлър добави 18 точки.

Сакраменто допусна четвърта загуба в последните си пет срещи. Де'Арън Фокс вкара 23 точки за "кралете".

Атланта победи Детройт със 118:115 точки. Денис Шрьодер завърши с 23 точки за Хоукс и вкара 6 наказателни удара от 6 опита в последните секунди на мача.

Индиана спечели срещу гостуващия Ню Йорк със 121:113 точки след 30 точки на Виктор Оладипо.

Донован Мичъл реализира 27 точки за успеха на Юта над Портланд със 115:96 точки.

Леброн Джеймс изигра пореден силен мач за тима на Кливланд, който победи като гост Бостън със 121:99 точки.

Джеймс беше близо до нов "трипъл-дабъл" и завърши с 24 точки, 10 асистенции и 8 борби.

Това беше специален двубой за домакините. След неговия край се проведе специална церемония, на която беше изваден от употреба номер 34 на легендарния Пол Пиърс.

Кавалерите играха в пълен състав за първи мач, след като направиха серия от трансфери в последния ден, а Джордж Хил, Родни Хууд, Джордан Кларксън и Лари Нанс-джуниър дебютираха за отбора.

Кларксън завърши със 17 точки, докато Хууд и Джей Ар Смит добавиха по 15 точки.

Тери Розиър се отличи с 21 точки и 9 асистенции за Бостън, а Кайри Ървинг вкара 18 точки срещу бившия си тим преди да напусне игра в четвъртата част./БТА