Звездата на Брукрин Нетс - Джеймс Харлдън отбеляза 30 точки, а също така направи 15 асистенции и взе 14 борби за успеха на „мрежите“ над Сан Антонио със 124:113 след продължения.

Гостите от Бруклин вкараха първите 8 точки в допълнителното време и до края на позволиха на „шпорите“ да обърнат развоя на срещата. Това е първа победа за Нетс като гост над същия съперник от 2002-ра година насам и с 23 победи от 36 мача се доближиха плътно до лидера в Атлантическата дивизия Филаделфия.

Кайри Ървинг прибави 27 точки за успеха на Бруклин, а Брус Браун остана с 23. Влезлият като резерва Никълъс Клакстън постави личен рекорд за сезона със 17 точки, което им помогна да преодолеят липсата на Кевин Дюрант в осми пореден мач.

За домакините от Сан Антонио, които са на върха в Югозападната дивизия със 17/13, ДеМар ДеРоузан вкара 22 точки и подаде 11 паса, а ДиДжонтни Мъри и Лони Уокър Четвърти останаха с по 19.

Вторият на Югозапад Далас победи Орландо със 130:124 с 33 точки, 10 борби и 9 асистенции на максимално доближилия се до “трипъл-дабъл” Лука Дончич.

Джейлън Брънсън влезе от пейката и наниза 24 за Маверикс, а Кристапс Порзингис приключи със 17 и 10 борби.

5 минути преди края Далас водеха с 18 точки, но накрая трябваше да разчитат на късмета си, за да устискат победата.