Джоел Ембийд отбеляза рекордните в кариерата си 59 точки и почти стигна до двуцифрен актив в четири статистически категории при победа на Филаделфия 76ърс със 105:98 срещу Юта Джаз в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Така Сиксърс изравниха баланса си при 7-7 и свалиха Джаз от върха в Западната конференция.

Ембийд, който ден по-рано отбеляза 42 точки за победа над Атланта Хоукс, този път завърши с 19/28 в стрелбата, спечели 11 борби, направи осем асистенции и блокира седем изстрела. Той дови вкара втората си тройка за годината и отне една топка от Джаз.

Ембийд, който вкара 20/24 стрелби след нарушения, доминираше най-вече в последната четвъртина. Той отбеляза 26 от 27-те точки на Филаделфия в последните 12 минути, включително заключителните 13, след като Юта поведе с 94:92. Ембийд блокира пет изстрела в четвъртата част.

Малик Бийзли вкара 18 точки за Джаз като резерва, а Лаури Марканен завърши мача с дабъл-дабъл при 15 точки и десет борби. Колин Секстън също завърши с 15 пункта, Кели Олиник вкара други 14, а Джаред Вандербилт записа девет точки и спечели десет борби. Юта е с баланс 10-5 от началото на сезона в НБА.

Шай Гилджъс-Алекзандър вкара 17 от 37-те си точки в серия в края на третата четвъртина и Оклахома Сити Тъндър направи обрат за победа със 145:135 срещу Ню Йорк Никс. Джош Гиди помогна с трипъл-дабъл при 24 точки, 12 асистенции и десет борби за Тъндър, които завършиха двубоя с 62.5-процентова успеваемост в стрелбата и записаха третото си най-добро постижение след преместването от Сиатъл през 2008.

Джулиъс Рандъл завърши с дабъл-дабъл при 25 точки и десет борби за Никс, които записаха клубен рекорд с цели 48 точки в първата четвъртина. Кам Редиш вкара 26 и Имануел Куикли добави 24 като резерва.

Антъни Дейвис записа личен рекорд за сезона с 37 точки и 18 борби, а Лони Уокър добави още 25 пункта за победа на Лос Анджелис Лейкърс със 116:103 срещу Бруклин Нетс. Ръсъл Уестбруук добави 14 точки и 12 асистенции в отсъствието на контузения Леброн Джеймс, а Остин Рийвс наниза още 15.

Кевин Дюрант завърши с 31 точки, девет борби и седем асистенции за Нетс.

Карл-Антъни Таунс, Д'Анджело Ръсъл и Руди Гобер записаха по един дабъл-дабъл при победа на Минесота със 129:124 срещу Кливланд Кавалиърс в друг мач в неделя вечер. За Кавс цели 51 точки вкара Дариъс Гарланд, който почти изведе отбора си до обрат след изоставане от 24.

С тази победа Тимбъруулвс спряха серия от три поредни загуби. Ръсъл бе най-резултатен с 30 точки и 12 асистенции, докато Таунс записа 29 пункта и 13 борби.

Домантас Сабонис завърши с 26 точки, 22 борби и осем асистенции при победа на Сакраменто Кингс със 122:115 срещу Голдън Стейт Уориърс. Де'Арън Фокс помогна с още 22 точки и Кийгън Мъри добави 21 за Кингс, които надвиха този съперник за първи път от три мача през настоящия сезон.

Стеф Къри отбеляза 27 точки и Андрю Уигинс добави 26 за Голдън Стейт, който е с баланс 0-7 като гост.

Национална баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Ню Йорк - Оклахома Сити - 135:145

Кливланд - Минесота - 124:129

Вашингтон - Мемфис - 102:92

Филалдефия - Юта - 105:98

Чикаго - Денвър - 103:126

Сакраменто - Голдън Стейт - 122:115

ЛА Лейкърс - Бруклин - 116:103