Голдън Стейт защити титлата си в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Уориърс спечели и четвъртия мач от финалната серия срещу Кливланд със 108:85 като гост и с 4:0 победи завоюва титлата за шести път в историята си и за трети в последните четири години.

Стеф Къри бе най-резултатен за Голдън Стейт с 37 точки, а Кевин Дюрант допринесе с първия "трипъл-дабъл" в кариерата си във финал - 20 точки, 12 борби и 10 асистенции. Дюрант бележи 20 и повече точки в 28-и пореден плейофен мач и заслужи званието Най-полезен играч на финалите за втора поредна година.

Звездата на Кливланд ЛеБрон Джеймс не бе на обичайното си ниво и завърши с 23 точки в може би последния си мач за Кавалиърс. Кевин Лав добави 13 точки и 9 борби за Кливланд. Голдън Стейт реши мача в третата четвърт, когато допусна само 13 точки и постепенно дръпна в резултата, като в последната част нямаше никаква интрига.