Отборът на Голдън Стейт Уориърс вече докосва втората си поредна титла от НБА, след като победи Кливланд Кавалиърс със 110:102 точки като гост и поведе с 3:0 във финалния плейоф между двата тима.

Над всички бе Кевин Дюрант, който отбеляза рекордните в кариерата си за мач от плейофите 43 точки. Той добави 13 асистенции и 7 борби за успеха в „Куикън Лоунс Арина“.

Ключова за успеха на Уориърс отново бе силната трета част, като в средата на втората четвърт те изоставаха с 13 точки, но преди началото на последната вече водеха с две.

В заключителната четвъртина последваха осем размени на водачеството, но във финалните минути Голдън Стейт наложи волята си и спечели с осем точки разлика.

Стеф Къри се отчете с 11 точки, 6 асистенции и 5 борби, а Клей Томпсън и Дреймънд Грийн добавиха по 10 точки.

Нов добър мач за Кавалиърс изнесе ЛеБрон Джеймс, който реализира десетия си трипъл-дабъл във финалите на НБА – 33 точки, 11 асистенции, 10 борби.

Кевин Лав завърши с 20 точки и 13 борби.

Четвъртият мач от серията е в петък отново в Кливланд.