Отборът на Голдън Стейт се доближи само на два успеха от рекорда на Чикаго за най-много последователни домакински победи, след като се наложи със 123:110 над Хюстън.

Така шампионите спечелиха пред собствена публика за 24-ти път от началото на сезона и общо за 42-ри пореден през редовния сезон.

Чикаго на Майкъл Джордан имаше 44 последователни победи в "Юнайтед Сентър" между 30 март 1995 и 4 април 1996 година.

За успеха на Голдън Стейт (47-4) най-полезен бе Стеф Къри, който вкара 35 точки и направи 9 асистенции. Харисън Барнс завърши с 19 точки, а центърът Андрю Богът направи един от най-силните си мачове през сезона, след като завърши с 13 точки, 11 борби, 6 чадъра и 3 отнети топки.

Джеймс Хардън бе най-резултатен за Хюстън (27-27) с 37 точки, Тревър Ариза добави 19, а Дуайт Хауърд приключи с 16.

Въпреки поражението, гостите от щата Тексас могат да бъдат доволни от играта си, след като наваксаха изоставане от 16 точки през първото полувреме, за да поведат с 5 малко преди началото на последната четвърт. В нея обаче добрата игра на Богът в подкошието и точната стрелба от далечно разстояние наклониха везните в полза на Голдън Стейт.

Петкратният шампион в НБА Сан Антонио спечели категорично като гост на Маями със 119:101 в повторение на финалите от 2013 и 2014 година.

Домакините започнаха по-добре срещата и водеха с четири точки след първата четвърт, но Сан Антонио взе нещата в свои ръце във втората част и след 34:23 не допусна повече съперникът да се приближи опасно близко.

Ламаркъс Олдридж вкара 28 точки, докато Кауай Ленард завърши с 23 за петата поредна победа на тима, с която възпитаниците на Грег Попович вече имат актив от 44 победи и 8 поражения.

За Маями (29-24) Дуайн Уейд вкара 20 точки, Крис Бош добави 18, а Хасан Уайтсайд завърши с 14. Уайтсайд обаче бе изгонен от игра през второто полувреме, след като удари с лакът в челюстта сръбския център на гостите Бобан Марянович.

С кош на Гордън Хейуърд със сирената Юта победи като гост Далас със 121:119 след продължение, за да запише седма поредна победа.

Двубоят можеше и да не влезе в допълнителен период, ако Родни Хууд не бе изравнил за гостите 1,4 секунда преди края с точна стрелба от тройката.

Именно Хууд и Хейуърд бяха най-резултатни за гостите от Солт Лейк Сити. Хууд реализира 29 точки, докато Хейуърд добави 20.

За Далас Чандлър Парсънс вкара 24 точки, Дерън Уилямс добави 23, а Дирк Новицки и Реймънд Фелтън отбелязаха по 17.

С успеха Юта се доближи до Далас в класирането. Двата тима са съответно седми и шести в Западната конференция. Юта е с показатели 26-25, докато Далас има 29 победи и 26 загуби.

В другите две срещи от тази нощ Милуоки победи Бостън със 112:111, след като Крис Мидълтън реализира два наказателни удара 0,6 секунди преди края на срещата, а Вашингтон се наложи като гост над Ню Йорк със 111:108 след 28 точки и 17 асистенции на Джон Уол./БТА