Шампионът Голдън Стейт спечели категорично гостуването си на Кливланд със 132:98 в мача между лидерите в двете конференции на Националната баскетболна асоциация. Двубоят беше повторение на мача за титлата от миналия сезон, но гостите доминираха изцяло, като не допуснаха изоставане в резултата нито веднъж в срещата, а преднината им в един момент достигна до 43 точки.

Стеф Къри беше най-резултатен за успеха с 35 точки, въпреки че игра само в първите три четвърти. Резервата Андре Игоудала добави 20 точки, а Дреймънд Грийн се отличи с 16 точки и 10 борби.ЛеБрон Джеймс беше най-добър за домакините с 16 точки, 5 борби и 5 асистенции.

Голдън Стейт е лидер в НБА с 38 победи в 42 мача, а Кливланд остана на върха на Изток с 28 успеха в 39 срещи.

Кемба Уокър постави личен и клубен рекорд, след като наниза 52 точки при победата на Шарлот над гостуващия Юта със 124:119 след две продължения. Уокър пропусна да донесе успеха на тима си със сирената в редовното време, след като 13,1 секунди преди края Трей Бърк беше изравнил с тройка за 95:95. Той отново имаше шанс да се превърна в герой в последната секунда на първото продължение, но пак направи пропуск при 108:108.

Във второто продължение Шарлот дръпна със 116:110 и не допусна обрат. Уокър добави 9 борби и 8 асистенции, а за гостите с 36 точки и 9 асистенции се отличи Гордън Хейуърд.

Джей Джей Редик вкара безпрецедентните в кариерата си 40 точки и помогна на Лос Анджелис Клипърс да спечели срещу гостуващия Хюстън със 140:132 след продължение. Домакините подобриха рекорда си с 22 тройки, а самият Редик вкара 9 от тях и подобри най-доброто клубно постижение на Куентин Ричардсън от 8 тройки от 2 февруари 2004 година.

Крис Пол добави 28 точки и 12 асистенции за успеха, но пропусна да донесе победата още в края на редовното време при 122:122. Дуайт Хауърд завърши с 36 точки и рекордните в кариерата си 26 борби за гостите, като в десети пореден мач записа "дабъл-дабъл".

Кайл Лаури реализира 13 от 31 точки в четвъртата част, а Торонто се справи с гостуващия Бруклин със 112:100 и записа пета поредна победа в лигата. ДеМар ДеРоузън завърши с 30 точки за канадците.Брук Лопес беше най-добър за гостите с 29 точки и 10 борби.

Пау Гасол вкара рекордните си за сезона 31 точки и взе 12 борби, за да изведе Чикаго до успеха в Детройт със 111:101.

Ню Йорк пропиля аванс от 18 точки при 76:58 от края на третата четвърт, но все пак стигна до победата срещу гостуващия Филаделфия със 119:113 след две продължения. Филаделфия дори беше близо до рядък обрат, но завърналият се след два пропуснати мача заради контузия на глезена Кармело Антъни изравни за 96:96 с тройка 3,4 секунди преди сирената.

Първото продължение завърши 107:107, а едва във втория добавен период домакините дръпнаха със 117:111 след серия от 8:2 точки и това се оказа решаващо.
Ааран Афлало беше най-резултатен за домакините с 25 точки, Антъни добави 19 точки, 7 борби и 7 асистенции, а Кристапс Порзингис се отличи с 16 точки и 12 борби.
Джейхил Окафор беше най-резултатен за гостите с 20 точки, а Нерлен Ноел завърши с 18 точки и 13 борби./БТА