С 26 точки на Клей Томпсън и 21 на Стеф Къри Голдън Стейт Уориърс отнесе Ню Йорк Никс като гост със 125:111. Кевин Дюрант вкара 22 точки и добави 9 борби за успеха на Уориърс, които изоставаха с една точка на полувремето, но взеха третия период с 39:18. Къри вкара 14 точки в тази част.

Голдън Стейт, които са 2-и в Западната конференция с баланс от 47 победи и 14 поражения, постигнаха трета поредна победа след Уикенда на звездите, а също така регистрираха и осма поредна победа над Никс. Ако постигнат девета, те ще изравнят рекорд от 1963/1964. За Никс, които са с 24 победи и 38 поражения, положението за класиране на плейофите става трудно. Емануил Мюдиай вкара за тях 21 точки.

Хюстън Рокетс, които са лидери на Запад, отнесоха Юта Джаз с 96:85 като гости. Ракетите имат един мач по-малко от Голдън Стейт и баланс от 47/13. Джеймс Хардън вкара 26 точки, а Люк Мба-а-Моуте добави 17, от които 15 в четвъртата четвърт, а Хюстън регистрира 13-а поредна победа над този противник.

Юта се опита да вгорчи живота на отлично представящите се до момента играчи на Хюстън и до почивката водеше с 15 точки, както и взеха 22 борби в първите две части. Руди Гобер вкара 17 точки, а Донован Митчел добави 16. Юта е на последното място в Северозападната дивизия, но с положителен баланс.

Лидерът на Изток Торонто се справи с Детройт със 123:94, а Кайл Лоури и ДиМар ДиРоузън вкараха по 20 точки за успеха. Серж Ибака прибави 19, а Торонто надви този противник за седми път в последните им осем срещи. Също така Торонто има 25 победи и 5 поражения на свой терен, което ги прави най-добър домакин през сезона.

Домакините не изглеждаха свежи след загубата от Милуоки с продължения в петък, но в третата и четвъртата част наложиха волята си. Андре Дръмонд завърши с 18 точки и 18 борби за гостите, които търпят шеста загуба в последните си седем мача.

Кайри Ървинг с 25 точки за три части игра осигури победата на Бостън над Мемфис със 109:98, като Селтикс с 43 победи и 19 загуби са 2-и в Атлантическата дивизия. Също така те регистрират и трета победа в трите си мача след Ол-стар-уикенда.

Тери Розиър завърши с 15 за Селтикс, а Джейлин Браун добави 13. А Гризлис вкараха един кош в началото на втората част, след което осем минути останаха без точка и в края на частта домакините водеха с 55:30. Преднината им в третата част стигна дори до 28 точки, което им гарантира и победата.

Минесота, който води в Северозападната дивизия, се наложи над Сакраменто със 118:100 и записа 38-а победа в 54 срещи. Карл-Антъни Таунс вкара 26 точки и взе 17 борби. Андрю Уигинс добави 22 точки, а Джеф Тегю - 20.