Клей Томпсън "събуди" своите съотборници в Голдън Стейт от най-лошия старт на мач от началото на редовния сезон, след като отбеляза 17 точки във втората четвъртина за победа със 116:95 над Ню Йорк Никс. Гардът завърши с 34 точки и реши втори пореден мач за Уориърс, които са в серия от седем последователни успеха.

Дреймън Грийн изравни клубния рекорд за най-много мачове с "трипъл-дабъл", държан до момента от Том Гола, след като вкара всичките си девет стрелби за 20 точки, десет спечелени борби и десет асистенции. Това беше девети "трипъл-дабъл" за Грийн през сезона, като с този той компенсира слабата ефективност на Стеф Къри. Миналогодишният MVP завърши мача с едва 13 точки.

Уориърс отбелязаха само 18 точки през първата четвъртина и я завършиха с анти-рекорд за сезона, но защитата компенсира слабия старт на атаката и удържа Никс до едва 65 точки в следващите три части. Кармело Антъни отбеляза 24 от 95-те точки в полза на домакините от Ню Йорк, които загубиха за пети път в последните си шест мача.

Маями победи със 105:87 Атланта и оглави класирането в Югоизточната дивизия на НБА. Крис Бош отбеляза 18 точки, а Дуейн Уейд и Луол Денг добавиха по 17 за Хийт, които не изоставаха в нито един момент от мача и дори водеха с 22 пункта. Това е четвърта поредна победа за отбора на Маями, който вече води на Хоукс с един мач.

Джамал Крофърд отбеляза 12 точки в последната четвъртина, с което поведе резервите на Лос Анджелис Клипърс до висока резултатност и победа във втори пореден мач. Клипърс надвиха със 120:93 Чикаго, като Джонатан Редик отбеляза 20 точки, Крофърд финишира с общо 26, а Деандре Джордън завърши със 17 пункта и 20 спечелени борби./БТА