Крис Пол вкара последните два коша в мача, за да донесе победата на Финикс над Голдън Стейт със 107:103.

Девин Букър завърши с 22 точки, а Микал Бриджис също наниза 22, помагайки на Сънс да изравнят рекорда си от 62 успеха в Лигата, поставен през 1992-93 и после изравнен в сезон 2004-05 г.

Gulliver/GettyImages
36 снимки

За Финикс това бе девета поредна победа.

Джими Бътлър отбеляза 24 точки, а Кайл Лоури добави 23 като гостуващия Маями спечели срещу Бостън със 106:98.

Бам Адебайо добави 17 точки и рекордните за отбора 12 борби, докато Хийт запази преднина от една победа на върха в Източната конференция, където изпревари Милуоки.

Бостън и Филаделфия изостават от Маями с два успеха.

22 снимки

Лука Дончич записа пореден силен мач, като се отчете с 35 точки, 9 борби и 13 асистенции, а Далас се наложи над Кливланд със 120:112.

Дориан Фини-Смит допринесе с рекордните в кариерата си 28 точки за Маверикс. Най-резултатен за Кливланд бе Карис Леверт с 32 точки. Дариус Гарланд добави 25 пункта и 10 асистенции за Кавалиърс.

Гари Трент-младши отбеляза 29 точки, а Торонто се наложи със 125:102 над Минесота. Паскал Сиакам добави 12 точки, 10 борби и 13 асистенции за Раптърс.

Антъни Едуардс отбеляза 24 точки, а Карл-Антъни Таунс натрупа 16 пункта и 10 борби за Минесота, които загубиха четири от последните си пет срещи.

Никола Йокич записа 37 точки, 13 борби и 9 асистенции, а Денвър спечели срещу Индиана със 125:118, след като в третата част допусна заличаване на аванса си от 31 точки.

Боунс Хайланд отбеляза 13 от своите 20 точки през четвъртата четвърт за Денвър, който спечели третия си пореден мач.

Дейвиън Мичъл, Деймиън Джоунс и Трей Лайлс отбелязаха по 24 точки за драматичната победа на Сакраменто със 121:118 над Хюстън.

Мичъл добави още пет борби и осем асистенции, докато Джоунс отбеляза девет борби и пет асистенции. Новобранецът на Хюстън Джален Грийн отбеляза 32 точки, докато неговият партньор в атака Кевин Портър-младши записа първия си трипъл-дабъл в кариерата си (30 точки, 12 борби и 12 асистенции).