Отборът на Филаделфия Севънтисиксърс записа много ценна победа в борбата на източната конференция в НБА и надви Милуоки Бъкс със 130:125 във „Физърв Форум Сентър”. Победата де факто изпраща Фили в местата за плейофите в САЩ, след като вече за деветия Орландо Меджик е почти невъзможно да измести Филаделфия, като на Фили му трябва само една победа в оставащите 12 срещи.

Филаделфия беше по-добрият отбор през първото полувреме, като взе девет точки преднина след първата част. През второто полувреме „елените” взеха надмощието в мача и записаха успехи в двете четвърти, но скъсяването на пасива не бе достатъчен, за да вземат нещо от визитата си на Филаделфия.

Най-резултатен за домакините бе Жоел Ембийд. Роденият в Камерун център записа 40 точки в коша на Милуоки, като направи 15 борби и подаде шест пъти, завършвайки с пореден дабъл-дабъл. 27 пункта добави Джими Бътлър, а Джей Джей Редик записа 19 точки.

Както обичайно, за Милуоки над всички бе Янис Антетокумпо, реализирайки 52 пункта с 16 борби и седем асистенции. 19 точки добави гардът Крис Мидълтън, а 13 вкара Ди Джей Уилсън.

Така Филаделфия остава трети с актив от 45 победи и 25 загуби, докато Милуоки е лидер на Изток с 52 успеха и 18 загуби.