Филаделфия победи Оклахома със 100:87 като домакин в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада след 25 точки, 19 борби и 5 чадъра на Джоел Ембийд. Новопривлеченият Джеймс Хардън бе представен пред феновете със специално видео, като се очаква той да се присъедини към отбора през уикенда.

Gulliver/GettyImages
46 снимки

Ембийд реализира 11 точки и 10 борби още в първата четвърт. Тайрис Макси завърши с 24 точки, а Тобаяс Харис добави 17 за домакините. Дерик Фейвърс поведе Оклахома Сити Тъндър с 16 точки.

Кливланд постигна успех при гостуването си на Индиана със 120:113 в друга среща от вечерта. Карис Левърт отбеляза 22 точки при завръщането си в Индиана, а демонстрираха стабилна защита в четвъртата част, за да стигнат до победата. Успехът бе пети пореден за Кливланд. Джарен Алън вкара 22 точки и овладя 12 борби, а с отбелязаните 14 Кевин Лав натрупа 7000 точки в кариерата си, откакто се присъедини към Кавалиърс.

Отборът на Чикаго се справи с Минесота със 134:122 като домакин. ДеМар ДеРоузан вкара 35 точки, а Никола Вучевич добави 26. Булс се конкурират с Кливланд и Милуоки за второто място в класирането в Източната конференция. ДеРоузан реализира 16 точки само в последната четвърт и записа пети пореден мач с над 30 точки, докато Вучевич овладя още 8 борби и направи 7 асистенции. Карл-Антъни Таунс завърши с 27 точки, 8 борби и 7 асистенции.

23 снимки

Бостън надделя у дома над Денвър със 108:102 след 24 точки на Джейсън Тейтъм и 22 на Маркъс Смарт. Робърт Уилямс се включи с 15 точки и 16 борби за успеха на Селтикс, който развали поредното силно представяне на сръбския център на Нъгетс Никола Йокич. Той постигна 71-ия си "трипъл-дабъл" с 23 точки, 16 борби и 11 асистенции за Денвър, който водеше с 11 точки в първата час и имаше аванс от 9 на полувремето.

Шарлът победи Детройт като гост със 141:119 в друг мач, игран през изминалата нощ в НБА. ЛаМело Бол реализира 31 точки и 12 асистенции, а Тери Розиър направи "трипъл-дабъл" от 25 точки, 10 борби и 11 асистенции за гостите, които прекъснаха серията си от шест поражения срещу Детройт. Пистънс загубиха седми пореден мач и 11-и от последните си 12 двубоя.

Тимът на Юта победи Орландо като домакин със 114:99 след 24 точки и 7 борби за Донован Мичъл, а Атланта претърпя поражение у дома от Сан Антонио със 121:136. Дежонте Мъри изравни най-доброто постижение в кариерата си с 32 точки и 15 асистенции за Спърс, а добави и 10 борби за 11-ия си "трипъл-дабъл" през този сезон. Богдан Богданович реализира 23 точки, 5 борби и 4 асистенции за домакините от Атланта.