Стеф Къри вкара 20 от своите 40 точки в четвъртата част, вкарвайки и три поредни тройки, а Голдън Стейт преодоля пасив от 13 точки и победи Кливланд със 104:89 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Къри реализира четири тройки от седем опита в последната четвъртина, която Голдън Стейт спечели с 36:8, за да триумфира. Неманя Биелица добави 14 точки, а Андрю Уигинс записа 12 точки за успеха.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

Голдън Стейт записа девета поредна победа и 13-а в 15 мача от началото на сезона. Дариус Гарланд вкара рекордните за сезона 25 точки.

Тайръс Макси реализира 22 точки, а Сет Къри добави 20 при победата на Филаделфия като гост на Денвър със 103:89. Джоел Ембийд пропусна мача заедно с още трима титуляри на Филаделфия. Гостите пазеха отлично Никола Йокич, който вкара едва три точки през второто полувреме, а разгневеният треньор на денвър Майкъл Малоун беше изгонен и трябваше да бъде задържан от Йокич, след като навлезе на игрището в третата част.

Джоел Ембийд пропуска шести пореден мач заради COVID-19. Йокич завърши с 30 точки, 10 борби и 7 асистенции преди да напусне играта в края на последната четвърт. Уил Бартън се завърна след контузия и добави 19 точки, 9 борби и 8 асистенции, а Монте Морис вкара 11 точки за Денвър.

Джими Бътлър реализира 32 точки, а Маями победи Вашингтон със 112:97 и записа четвърти пореден успех. Бам Адебайо добави 20 точки, а Хийт вече имат 11 победи в 16 срещу. Брадли Бийл вкара 30 точки за Уизардс.

Юта спечели срещу Торонто със 119:103, а Руди Гей отбеляза пет тройки и записа 20 точки при дебюта си за сезона. Гей добави 5 борби и игра само 18 минути. Той пропусна първите 14 мача на Юта, след като се възстановяваше от операция на петата на десния крак.

Гари Трент Джуниър реализира 31 точки за Торонто. Мемфис победи Лос Анджелис Клипърс със 120:108 след 28 точки на Джа Морант.

Минесота надделя над Сан Антонио със 115:90, а Карл-Антъни Таунс беше най-полезен с "дабъл-дабъл" - 25 точки и 12 борби.