Далас спечели гостуването си на Бруклин със 119:107 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Кайри Ървинг вкара 36 точки при завръщането си в Бруклин за първи път след трансфера в Далас, а гостите от Маверикс спечелиха мача със 119:107.

Снимки: БТА / BTA
28 снимки

Лука Дончич вкара 35 точки, взе 18 борби и подаде 9 асистенции. Гардовете на гостите се редуваха да вкарват от тройката, докато Нетс опитаха да се противопоставят с продължително владеене на топката. Ървинг обаче беше бурно освиркан от публиката на домакините в началото, но по-късно бурно аплодиран при няколко ефектни отигравания, в това число и пас с гръб през третата част.

Домакините станаха жертва на късата пейка в днешния мач, като Майкъл Бриджис вкара 28 точки, а Ройс О’Нийл добави 18. Нетс стопиха дефицит от 23 точки до 101:107 пет минути преди края на срещата, но Ървинг уби интригата с две поредни безответни тройки.

Далас заема 8 място на Запад с 28 победи и 23 загуби, докато "мрежите" са 11-и на Изток с 20 успеха и 30 загуби.