Денвър Нъгетс спечели Западната конференция на НБА по категоричен начин. "Буците" надделяха със 113:111 като гост и спечелиха серията срещу "езерняците" с 4:0. Така отборът ще се изправи срещу Маями или Бостън в големия финал в Лигата на извънземните.

Брилянтен мач за победителите изигра Никола Йокич. Сърбинът направи пореден трипъл-дабъл, за да изведе отбора си до трофея на Запад. Той се отчете с 30 точки, 14 борби и 13 асистенции.

Лейкърс игра най-силния си баскетбол през първото полувреме на сблъсъка тази нощ, като на голямата почивка имаше аванс от 15 точки - 73:58. Възпитаниците на Дарвин Хем обаче се сринаха в третия период, в който не само изгубиха преднината си, но и допуснаха изоставане от 89:94.

В последната четвърт двубоят беше изключително завързан, за да се стигне до успеха на Денвър със 113:111.

Джамал Мъри вкара 25 точки за победителите, а Аарън Гордън реализира още 22. Майкъл Портър се отчете с дабъл-дабъл - 15 точки и 10 борби.

ЛеБрон Джеймс изигра страхотен мач за домакините, в но крайна сметка това се оказа недостатъчно. Краля беше на крачка от трипъл-дабъл след 40 точки, 10 борби и 9 асистенции. Антъни Дейвис вкара 21 точки и хвана 14 борби. Остин Рийвс остана със 17 точки.