Джоел Ембийд записа 24 точки и 8 борби при завръщането си в състава Филаделфия, а Тобиас Харис добави 32 при победата над Минесота със 122:113.

Бен Симънс добави 14 точки, 8 борби и 6 асистенции за Сиксърс (34-15), което изкачи състава на лидерската позиция в Източната конференция. Досега първото място бе за Бруклин.

Ембийд пропусна предишните 10 мача поради натъртване на костта в лявото коляно. Четирикратният кандидат за All-Star и MVP влезе средно 29,9 точки и 11,5 борби в 31 мача този сезон.

Карл-Антъни Таунс завърши 39 точки, 14 борби и 5 асистенции за Минесота. Антъни Едуардс добави 27 точки.
Донован Мичъл вкара 22 точки, а Юта постави рекорд в НБА за 3 точки за полувремето срещу изчерпания Орландо-137:91, разширявайки своята най-добра серия за домакински победи до 22 мача.

Джазмените нанизаха цели 18 тройки през първото полувреме. Мичъл записа 6 от 7 от линията за 3 точки, за да помогне на Юта да вземе предимство от 78:40 на почивката.

Джо Ингълс и Боян Богданович добавиха по 17 точки за победителите. Нито един играч на Юта не игра повече от 24 минути, докато всички 13 взели участие са вкарали поне пет точки.

Джури Холидей вкара 33 точки, като към тях добави 11 асистенции и 7 борби, а Милуоки постигна драматичен успех със 129:128 над Сакраменто. Бъкс показаха характер въпреки отсъствието на голямата си звезда Янис Адетокунбо.
Брук Лопес имаше 26 точки, а Донте Ди Винченцо добави 12 точки, 7 асистенции и 14 борби за Милуоки.

Адетокунбо получи почивка заради болки в лявото коляно, а това стана само ден, след като вкара 47 точки при победа над Портланд.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Филаделфия 34 победи/15 загуби, Бруклин 34/15, Ню Йорк 25/25
Централна дивизия: Милуоки 32/17, Индиана 22/26, Чикаго 19/28
Югоизточна дивизия: Шарлът 25/23, Маями 26/24, Атланта 25/24