Джейсън Тейтъм вкара рекордните в кариерата си 53 точки, а Бостън Селтикс навакса изоставане от 17 точки, за да победи със 145:136 след продължение гостуващия тим на Минесота Тимбъруулвс.

Мачът премина през серия от обрати, като до средата на третата четвърт Минесота на няколко пъти повеждаше с 15 точки. По-малко от три минути преди края на редовното време обаче "горските вълци" изоставаха с 11 точки, но все пак успяха да се доберат до продължение, благодарение на точни стрелби от тройката на Д'Анджело Ръсел и Карл-Антъни Таунс.

Тейтъм можеше да донесе победата на Бостън със сирената за край на редовното време, но пропусна. Въпреки това той завърши с 35 точки общо във второто полувреме и продължението, като на 23 години и 37 дни стана най-младият играч в историята на Бостън с 50 точки в един мач.

Джейлън Браун добави 26 точки за победата на Бостън, а с 24 завърши Маркъс Смарт. За Минесота Карл-Антъни Таунс регистрира "дабъл-дабъл" от 30 точки и 12 борби, Д'Анджело Ръсел вкара 26 точки, а с 24 точки завърши новобранецът Антъни Едуардс.

Зак Лавийн вкара рекордните в кариерата си 50 точки, включително 39 през първото полувреме, но това не бе достатъчно на тима на Чикаго Булс, който отстъпи със 108:120 при гостуването си на Атланта Хоукс.

Лавийн вкара 25 поредни точки за Чикаго във втората четвърт на мача и записа третия най-голям точков актив за първо полувреме в последните 3 сезона след Коби Брайънт с 42 точки през 2003 година и Клей Томпсън с 40 през 2016 година, но не получи нужната подкрепа от съотборниците си. Чикаго изпусна преднина от 13 точки и предаде успеха на съперника си в края на мача.

Много силен двубой за Атланта изигра плеймейкърът Тре Йънг, който завърши с 42 точки, 8 борби и 9 асистенции. Клинт Капела направи "дабъл-дабъл" от 22 точки и 10 борби, а Данило Галинари добави още 20 точки за "ястребите".

За Чикаго с двуцифрен актив освен Лавийн завършиха още Никола Вучевич, който вкара 25 точки, и Коби Уайт с 11.

Четириточково изпълнение на Брадли Бийл 6.1 секунди преди края на мача донесе победата на Вашингтон Уизардс със 110:107 при гостуването на Голдън Стейт Уориърс в друг мач от програмата на Националната баскетболна асоциация тази нощ.

Бийл вкара тройка и фаул и завърши с общо 20 точки, но звездата за столичани в този мач се оказа плеймейкърът Ръсел Уестбрук, който записа 21-вия си "трипъл-дабъл" за сезона с 19 точки, 14 борби и 14 асистенции.
За Голдън Стейт с 32 точки завърши Стеф Къри а още 23 прибави Кели Убре-младши.

Никола Йокич записа 13-ия си "трипъл-дабъл" за сезона при победата на Денвър Нъгетс със 121:119 над Сан Антонио Спърс.

Сръбският център завърши срещата с 26 точки, 14 асистенции и 13 борби, а домакините от Денвър взеха аванс от 18 точки още през първото полувреме, който с известни усилия успяха да запазят до самия край. Майкъл Портър-младши добави 22 точки и 10 борби за Денвър, а с 21 точки завърши Монте Морис.

За Сан Антонио с 25 точки се отличи Дерик Уайт, а ДеМар ДеРоузън добави още 24 точки.

Зайън Уилямсън вкара 37 точки и овладя рекордните в кариерата си 15 борби за победата на Ню Орлиънс Пеликас със 101:94 над Филаделфия 76ърс.

Уилямсън изравни и рекорда си по асистенции в НБА с 8, като вкара 15 от 28-те си стрелби от игра. Брендън Инграм вкара още 17 точки за Ню Орлиънс, а с 23 точки за Филаделфия завърши Тобайъс Харис.