Бостън Селтикс поведе в плейофа срещу Маями Хийт с 2:1 победи след успех в третия мач като гост със 104:84 точки (21:12, 42:27, 24:22, 17:23).

Селтикс допуснаха изненадващо поражение със 101:111 от Маями в своята зала във втория мач. Тогава момчетата на Ерик Сполстра поставиха нов плейофен клубен рекорд с 23 тройки в двубоя, за да шокират Бостън, въпреки че бяха без своя лидер Джими Бътлър.

Снимки: Gulliver/GettyImages
20 снимки

Тази нощ обаче отборът на Джо Мадзула излезе подготвен и практически реши всичко в мача до края на първото полувреме, което завърши при 63:39 в полза на „келтите“. Те вкараха страхотните 42 точки във втората четвърт и този път позволиха на Маями да завърши срещата със само девет успешни стрелби от далечна дистанция.

Джейсън Тейтъм се отличи за Селтикс с 22 точки, 11 борби и 6 асистенции, Джейлън Браун също отбеляза 22 точки за успеха. В отсъствието на контузените Джими Бътлър и Тери Розие най-резултатен за „горещите“ бе Бам Адебайо с 20 точки.

Четвъртият мач от серията е отново в Маями в понеделник.