Джеймс Хардън поведе Хюстън към нова победа, след като вкара 41 точки за 108:104 над Ню Орлиънс. Той се превърна в първия състезател след Оскар Робъртсън, който отбелязва поне 35 точки и подава 7 асистенции в седем поредни мача.

Хардън вкара 26 точки преди почивката и достигна 40 малко преди края на мача за трети пореден път. Той имаше успеваемост 7 от 16 от зоната за три точки, а също така наниза и всичките 14 наказателни удара, които изпълни.

Антъни Дейвис изглеждаше бавен и муден със своите 22 точки днес, след като преди две нощи наниза 48 при победа над Далас. Хюстън води в Югозападната дивизия с 20 победи и 15 поражения, докато Ню Орлиънс е последен с 16/21.

Голдън Стейт отнесоха Потрланд като гост със 115:105, а Клей Томпсън вкара 32 точки. Стеф Къри и Кевин Дюрант се отличиха с по 25, а Голдън Стейт си върна за загубата от същия съперник със 110:109 у дома по-рано през седмицата.

Уориърс са на 2-о място в цялата Западна конференция с 24 победи и 13 поражения, точно след Денвър. Портланд е на 3-о място в Северозападната дивизия с 20/16, а за тях Деймиън Лилард вкара 6 тройки и общо 40 точки.

Лидерите от Денвър се справиха със 122:118 срещу Финикс, като Джамал Мъри отбеляза 46 точки и записа личен рекорд с девет успешни стрелби от тройката. Само преди една нощ вкара 31 точки за победата над Сан Антонио, а сега имаше 16 от 24 успешни опита от игрова ситуация.

Никола Йокич добави 23 точки, 9 асистенции и 8 борби, а Малик Бийзли влезе от пейката и вкара пет тройки, завършвайки с 15 точки. За Финикс новобранецът ДеАндре Ейтън отбеляза 33 точки, както и взе 14 борби.

Сан Антонио Спърс се наложи над Клипърс със 122:111 в едно от традиционните дербита на Югозапада, а 38 точки за Шпорите бяха дело на ЛаМаркъс Олдридж. Все още Клипърс са на по-висока позиция в Западната конференция с 21/15, а Сан Антонио е с 20/17 и заема 2-а позиция в Югозападната дивизия.

ДеМар ДеРозан вкара 25 точки, спечели 13 рибаунда и подаде 6 асистенции. Руди Гей завърши с 12, а петимата титуляри на Шпорите вкараха общо 97 точки от целия актив на тима. Данило Галинари отбеляза 21 за Клипърс.

Милуоки усърдно преследва Торонто за лидерската позиция на Изток, след като се справи с Бруклин на свой терен със 129:115. Бъкс имат 25 победи и 10 поражения, а Торонто са със същия баланс от плюс 15, но с два мача повече.

Янис Антетокумбо завърши с 31 точки, 10 борби и 10 асистенции, а активът му беше решителен за преодоляването на дефицит от 23 точки за Бруклин от началото на четвъртата част. Крис Мидълтън вкара 29 точки за Милуоки, въпреки че се контузи в плешката и трябваше да излезе от терена. Бруук Лопес добави 24 със 7 успешни тройки. Иначе домакините имаха едва 49 процента успешна стрелба от игрови ситуации, но записаха трета поредна победа и 7 от осем мача./БТА