Джеймс Хардън реализира фантастичните 60 точки и завърши с "трипъл-дабъл" при победата на Хюстън над Орландо със 114:107 точки в мач от редовния сезон в първенството на НБА.

Звездата на "ракетите" стана първият играч в историята на НБА, достигнал до "трипъл-дабъл" с отбелязани 60 точки в един двубой. Той добави 10 борби и 11 асистенции.

28-годишният Хардън вкара 18 точки през последната четвърт, за да подобри клубния рекорд за Калвин Мърфи от 57 точки в един двубой от 1978 година. Той игра 46 минути срещу Орландо.

След 107:107 3:36 минути преди сирената домакините направиха серия от 7 беозответни точки, за да стигнат до успеха. Хардън вкара кош, а при оставащи 45.4 секунди реализира и тройка.

Шестима играчи на Орландо завършиха с двуцифрен точков актив, но по 17 точки реализираха Марио Хезоня и Марис Спайс.

Кевин Лав, който получи фрактура в лявата ръка при загубата на Кливланд от Детройт със 114:125 точки като гост. Това беше 11-то поражение за "кавалерите" в последните 16 двубоя в НБА.

Кевин Лав получи травмата още през първата четвърт на двубоя след сблъсък с Антъни Талвър в подкошието. Крилото на Кавс все пак остана в игра, но няколко минути по-късно не издържа на болката и беше заменен. Според първоначалните прогнози, 29-годишният баскетболист ще отсъства между 6 и 8 седмици.

Леброн Джеймс беше най-полезен за Кливланд с 21 точки, 6 борби и 7 асистенции. Чанинг Фрай добави 20точки, а Айзея Томас се разписа с 19 точки и 5 асистенции.

Стенли Джонсън постигна рекорд в кариерата си от 26 точки за Детройт и спечели 10 борби. Андре Дръмънд добави 21 точки, 22 борби, 7 асистенции, 3 отнети топки и 3 чадъра.

Детройт прекъсна серията си от осем поредни загуби в Лигата.

Шампионът Голдън Стейт допусна едва петата си загуба като гост в НБА и общо 11-а през сезона, след като отстъпи като гост пред Юта с 99:129 точки. Това е най-тежката загуба за шампионите от началото на кампанията.

Рики Рубио беше най-полезен за Юта с "дабъл-дабъл" - 23 точки и 11 асистенции. Донован Мичъл и Джо Ингълс реализираха по 20 точки.

Клей Томпсън завърши с 27 точки за Голдън Стейт. Кевин Дюрант добави 17 точки, а Стеф Къри вкара 14 точки.

Вашингтон спечели срещу Оклахома Сити със 102:96 точки, Ню Йорк Никс победи Бруклин със 111:95 точки, а Торонто надделя над Минесота със 109:104 точки.

Сан Антонио спечели срещу Денвър със 106:104 точки след 30 точки на ЛаМаркъс Олдридж и 14 точки на Ману Джинобили./БТА