Лука Дончич се отличи с "трипъл-дабъл" при победата на Далас като гост на Сан Антонио със 109:103 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоацията на САЩ и Канада. Словенецът завърши с 26 точки, 14 асистенции и 10 борби и записа 13 "трипъл-дабъл" и 21-и в кариерата си. Това е изравнено постижение в историята на Далас, а 21 "трипъл-дабъла" за клуба има единствено Джейсън Кид.

Четири минути преди края имаше равенството 96:96, след което Кристапс Порзингис вкара кош, фаул и тройка, а Сет Къри също реализира тройка за 105:96. Най-резултатен за успеха беше Кристапс Порзингис с 28 точки и 12 борби. За Спърс 27 точки и 9 асистенции отбеляза ДеМар ДеРоузън.

Филаделфия загуби при гостуването си на Кливланд с 94:108. Лошата новина за гостите обаче беше контузията на Джоуел Ембийд, който получи травма в рамото и трябваше да напусне принудително терена 49 секунди преди края на първата четвърт. Колин Секстън наниза 28 точки за "кавалерите", докато за състава на Филаделфия, който игра без контузения Бен Симънс, 20 точки реализира Шейк Милтън. За Кливланд Лари Нанс Джуниърс допринесе с 13 точки и рекордните за сезона 15 борби, а тристан Томпсън записа 14 точки и 13 борби.

Д'Анджело Ръсел вкара 27 точки, а Джордън Лафлин реализра кош 8.5 секунди преди края при победата на Минесота срещу Маями със 129:126. Играчите на Минесота направиха серия от 16:4 в четвъртата част, а която се върнаха в мача. Джими Бътлър бена най-полезен за Маями с 18 точки и 9 асистенции.

Шарлът спечели срещу Ню Йорк Никс със 107:101 след 26 точки на Тери Розиър и 21 на Девонте Греъм. Брадли Бийл се отличи с 30 точки при успеха на Вашингтон срещу Бруклин със 110:106. Бийл вкара 17 от 29-е точки за своя тим в последната четвърт, в която имаше девет пъти смяна на водачеството в резултата и десет равенства. За Нетс Карис ЛеВърт записа 34 точки.

Орландо победи Атланта със 130:120 след 28 точки на Евън Фурние. За "магьосниците" Аарън Гордън направи "дабъл-дабъл" - 25 точки и 10 борби, а със 17 точки и 12 борби завърши Никола Вучевич. Лос Анджелис Клипърс надделя над Финикс със 102:92. Кауай Ленърд се отличи с 24 точки и 14 борби, а Клипърс преодоля пасив от 11 точки и спечели мача.

Бостън Селтикс победи Юта Джаз със 114:103, а Хюстън разгроми Мемфис със 140:112. За Рокетс Ръсел Уестбруук и Джеймс Хардън завършиха с общо 63 точки, 16 борби и 11 асистенции. Уестбруук вкара 33 точки и добави 9 борби и 8 асистенции, а Хардън - 30 точки, 7 борби и 3 асистенции.

Първенство на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 42 победи/16 загуби, Бостън 40/17, Филаделфия 36/23
Централна дивизия: Милуоки 50/8, Индиана 34/24, Чикаго 20/39
Югоизточна дивизия: Маями 36/22, Орландо 26/32, Вашингтон 21/36