Словенецът Лука Дончич даде заявка, че ще е сред основните претенденти за MVP на новия сезон в НБА, след като наниза 49 точки за победата на Далас Маверикс над Бруклин Нетс със 125:120 у дома.

Снимки: Gulliver/GettyImages
24 снимки

В първия мач от кампанията Дончич се отчете с трипъл-дабъл (33/13/10) за успеха срещу Сан Антонио Спърс, а тази нощ той бе под пара и за 36 минути игра реализира 9 тройки, като добави 10 борби и 7 асистенции към феноменалното си представяне. Бруклин също имаше силен ден в атака, като седем играчи на тима вкараха 10 и повече точки, а Нетс вкараха 21 тройки от 43 опита, но в заключителните минути Дончич бе неудържим и донесе успеха на своите.

Първият избор в драфта Виктор Уембаняма записа дебютен успех в НБА, след като се отчете с 21 точки, 12 борби, 3 чадъра и 3 откраднати топки за успеха на Сан Антонио Спърс над Хюстън Рокетс със 126:122 у дома.

Алекс Карузо вкара тройка само 2.3 секунди преди края на продължението и ДеМар ДоРозън допринесе с 33 точки за победа на Чикаго Булс със 104:103 срещу Торонто Раптърс. Скоти Барнс записа трипъл-дабъл за канадския тим с 22 точки и по десет борби и асистенции.

71 снимки

Бостън Селтикс надви със 119:111 Маями Хийт, след като всички петима титуляри на отбора вкараха поне по 17 точки. Дерик Уайт записа 14 в последната четвъртина и вкара пет тройки за сбор от 28 точки, а Джейлън Браун завърши с една по-малко.