Отборът на Далас Маверикс победи Голдън Стейт Уориърс със 116:113 у дома в мач от редовния сезон на НБА. В повторение на финала на Западната конференция от миналия сезона звездите на двата тима Лука Дончич и Стеф Къри направиха страхотен дуел, но словенецът надделя, реализирайки петия си трипъл-дабъл за сезона и общо 51-ви в кариерата.

Дончич завърши с 41 точки, 12 борби и 12 асистенции, а с ключова роля за успеха бе и Тим Хардауей с 2 точки (5 тройки). Маверикс натрупаха преднина от 17 точки още в първата част, но Уориърс се върнаха в мача преди почивката и до края двубоят бе равностоен, като тройка на Къри малко преди края даде преднина от 110:108 за шампионите, но домакините вкараха следващите пет точки, за да поемат контрол над събитията. В самия край Клей Томпсън можеше да вкара мача в продължение, но пропусна от тройката.

Къри реализира 32 точки, 5 борби и 5 асистенции, но Клей имаше лоша вечер и вкара само 5 точки за 31 минути игра. Голдън Стейт показа доминация под коша (50 борби срещу 39 за Далас), както и малко по-добра успеваемост на стрелбата (47,7 процента срещу 46,2 за Далас), но Дончич и компания надделяха в решаващите моменти в края за ценен успех.

По този начин двата тима имат почти идентичен баланс, като Маверикс заемат 9-то място в Западната конференция с 10 победи и 10 загуби, докато Уориърс са 10-ти с актив 11-11.

БТА / BTA
24 снимки

Норман Пауъл вкара 22 от своите 32 точки в последната четвърт за успеха на Лос Анджелис Клипърс със 118:112 срещу Портланд като гост.

БТА / BTA
20 снимки

Реджи Джаксън записа 24 точки и 12 асистенции и помогна на Клипърс за втора поредна победа и общо 13-а от началото на сезона. Ивица Зубац добави 12 точки и 13 борби.

Ню Йорк разгроми Детройт със 140:110 и постигна 11-а поредна победа срещу този съперник. Джулиъс Рандъл отбеляза рекордните си за сезона 36 точки за Никс.

Айзая Стюарт вкара 19 точки за тима на Детройт, който не е побеждавал Ню Йорк от 7 януари 2020 година.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), резултати:

Детройт - Ню Йорк         110:140

Далас - Голдън Стейт      116:113

Портланд - ЛА Клипърс  112:118

Лидери в отделните дивизии:

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Бостън  – 17 победи/4 загуби, Филаделфия - 12/9, Торонто - 11/9

Централна дивизия: Милуоки – 14/5, Кливланд – 13/8, Индиана - 12/8

Югоизточна дивизия: Атланта – 11/10, Вашингтон – 11/10, Маями - 10/11