Девин Букър вкара 34 точки, а Клей Томпсън бе отстранен за първи път в кариерата си при победа на Финикс Сънс със 134:105 срещу Голдън Стейт Уориърс в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Сънс водеха с 83:77 в средата на третата част, когато Томпсън и Букър получиха технически нарушения заради вербална конфронтация. Играчът на Уориърс обаче продължи да обижда и получи второ наказание, с което бе изваден от игра за първи път в 796-те си мача в редовния сезон и плейофите.

Gulliver/GettyImages
55 снимки

Треньорът на Уориърс Стийв Кър и играчите Дреймънд Грийн, Деандре Ейтън и Крис Пол също получиха предупреждения в третата четвъртина. Сънс пък завършиха частта с 22:9 и спечелиха двубоя.

Стеф Къри, който вкара 33 или повече точки в първите три мача на Голдън Стейт, този път завърши с 21.

Шей Гилджиъс-Алекзандър отбеляза 33 точки при победа на Оклахома Сити Тъндър със 108:94 срещу Лос Анджелис Клипърс. Трей Мен добави 25 точки за Тъндър, които записаха първи успех за новия сезон.

58 снимки

Трей Мърфи вкара 22 точки и други седмина от Пеликанс завършиха с двуцифрен актив за победа на Ню Орлиънс със 113:111 срещу Далас Маверикс. Лука Дончич пък бе най-резултатен с 37 точки и 11 борби за гостите, но словенецът пропусна стрелба от тройката в края.

21 снимки

Кайл Кузма наниза 25 точки и Кристапс Порзингис добави 20 за победа на Вашингтон със 120:99 срещу Детройт. Уизърдс водеха със 17 в третата част и запазиха огромната си преднина до края на мача.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Вашингтон - Детройт - 120:99

Ню Орлиънс - Далас - 113:111

Оклахома Сити - ЛА Клипърс - 108:94

Финикс - Голдън Стейт - 134:105