Финикс Сънс се наложи със 114:106 точки като домакин на Милуоки Бъкс в среща от редовния сезон на НБА. Девин Букър вкара 32 точки за „слънцата“, а Кевин Дюрант добави 28.

35-годишният Дюрант направи серии от пет поредни изстрела и 14 точки в четвъртата част, а гостите дойдоха без няколко от важните си фигури, в това число и Деймиън Лилард, който има разтежение на глезена. Центърът им Брук Лопес пък не започна мача поради лични причини. Крис Мидълтън, също играещ под коша, напусна игра през първата четвърт, също с проблеми в глезена.

Снимки: БТА / BTA
23 снимки

При това положение всичко падна на плещите на Янис Антетокумпо, който вкара 34 точки – 13 успешни изстрела от 24, а също така и взе 10 борби. Въпреки че назначиха опитния Док Ривърс, Бъкс са с баланс 1-4 след смяната на Ейдриън Грифин.

В класирането Финикс са шести на Запад с баланс от 30 победи и 21 поражения, докато Милуоки е трети на Изток с актив от 33 успеха и 18 загуби.