Блейк Грифин реализира 23 точки, а Детройт се възползва от отсъствието на Антъни Дейвис и победи със 107:92 у дома Лос Анджелис Лейкърс.

Реброн Джеймс завърши с 22 точки и 10 асистенци за гостите, но само две от точките му бяха отбелязани във втората половина от двубоя. Шампионите са с две последователни загуби, а отборът на Пистънс поведе с една точка след тройка на Грифин 6.54 минути преди края на четвъртия период. Лос Анджелис не отбеляза нито един кош в продължение на близо седем минути, а Детройт направи силна серия от 16:0, която се оказа решителна за крайния изход от двубоя.

Уейн Елингтън добави още 20 точки за ценния успех в полза на Детройт.

Хюстън спечели със 104:101 у дома срещу Портланд, а Виктор Оладипо завърши с 25 точки за победителите. Отборът на Рокетс губеше с 20 точки в първата част, но направи обрат в следващия период, за да запише четвъртия си пореден успех в Лигата.

Кристиан Ууд се отличи с 22 точки и 12 овладени топки под кошовете при завръщането си в игра, след като пропусна три последователни срещи заради контузия в глезена. Неговият съотборник Джон Уол добави още 20 точки. Деймиън Лилард реализира 30 точки и подаде 9 асистенции за състава на Портланд.

Лос Анджелис Клипърс се наложи със 109:105 над домакина Маями. Никола Батум отбеляза 18 точки, а Клипърс използва серията си от 20:2 в третата четвърт, за да спечели ценния успех.

Лу Уилямс добави още 17 точки в полза на победителите, които отново бяха без Кауай Ленард и Пол Джордж. Патрик Бевърли също не игра за отбора от Калифорния заради контузия в коляното. Лос Анджелис спечели двубоя, след като изоставаше с 18 точки в ранните етапи.

Тайлър Хироу се завърна с 19 токи на полето за тима на Хийт, след като пропусна седем мача заради проблеми с врата.
Маями допусна петото си поредно поражение в НБА.

Стивън Къри реализира 27 точки, но те не бяха достатъчни за Голдън Стейт, който загуби с 93:114 като гост срещу Финикс.
Микал Бриджис беше най-резултатен за победителите с 20 точки. Отборът на Сънс прекъсна слаба серия от три поредни поражения.

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Филаделфия - 13 победи и 6 загуби, Бруклин 12/8, Бостън 10/7
Централна дивизия: Милуоки 11/6, Индиана 11/7, Кливланд 9/9
Югоизточна дивизия: Атланта 9/9, Орландо 8/11, Шарлът 7/11