Дерик Уайт реализира 23 точки и 10 асистенции при успеха на Бостън над Мемфис със 119:109 като домакин в мач от редовния сезон Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Сам Хаузер добави 20 точки, от които 6 тройки, а Ал Хорфорд отбеляза 16 точки за четвъртия пореден успех на Селтикс. Звездата на Бостън Джейсън Тейтъм не изигра най-добрия си мач, завършвайки с 16 точки, вкарвайки само 3 от стрелбите си от игра и пропускайки 7 от 8-те си опита за 3 точки. Гардът Маркъс Смарт пропусна десети пореден мач за Селтикс, както и Джейлън Браун, и Малкълм Брогдън.

Gulliver/GettyImages
37 снимки

Джа Морант бе най-резултатен за Мемфис 25 точки, 6 борби и 7 асистенции, Дезмънд Бейн се отчете с 18 точки, а Джарън Джаксън младши с 15 точки и 7 борби.

В другата среща от вечерта Торонто записа домакински успех над Детройт със 119:118 след 35 точки на Френ ВанВлийт, който реализира 30 и повече точки за девети път през сезона. Паскал Сиакам допринесе с 28 точки за четвъртата победа в последните пет мача на Торонто.

Скоти Барнс отбеляза 20 точки, а Прешъс Ачиува добави 11 точки и 11 борби при втория пореден успех на Раптърс над Детройт след поражения в предишните шест срещи между двата тима.

БТА / BTA
12 снимки

Боян Богданович завърши с 33 точки за гостите от Пистънс, а Алек Бъркс се включи с 21.

Срещи от редовния сезон Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА):

Бостън – Мемфис   119:109

Торонто – Детройт 119:118

Лидери в отделните дивизии:

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Бостън 41 победи/16 загуби, Филаделфия 36/19, Бруклин 33/23

Централна дивизия: Милуоки 39/17, Кливланд 37/22, Чикаго 26/30

Югоизточна дивизия: Маями 32/25, Атланта 29/28, Вашингтон 26/29