Никола Йокич записа 28 точки, 19 борби и 9 асистенции преди да бъде изгонен, а Монте Морис добави 22 точки за победата на Денвър срещу Вашингтон със 113:107 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Аарън Гордън се отличи с 16 точки, а Джеф Грийн вкара 13 за успеха на Денвър, който имаше преднина от 33 точки през третата четвърт. Йокич беше изгонен в средата на последната част, след като спори с двама от съдиите за една и съща ситуация в хода на мача. За Вашингтон се отличиха Давид Бертанс с 21 точки, Брадли Бийл с 19 точки и 10 асистенции и Аарън Холидей с 18 точки.

Кевон Лууни спечели борба, след като Стеф Къри пропусна опит за 3 точки и вкара кош 13.4 секунди преди края, с който донесе победата на Голдън Стейт победа над Индиана със 102:100 в Индианаполис. След като вкара само две тройки до почивката, когато Уориърс изоставаха с 47:55 на полувремето, Къри завърши с 5 от 15, записвайки 2972 тройки в кариерата си. ТОй се нуждае само от още една, за да изравни рекорда на Рей Алън във вторник в Ню Йорк. Къри завърши мача с 26 точки.

Домантас Сабонис беше най-резултатен за Пейсърс с 30 точки и 11 борби.

Gulliver/GettyImages
43 снимки

Мемфис победи Филаделфия със 126:91 след 23 точки на Дилън Бруукс и 22 на Джарън Джаксън-младши. За Филаделфия 23 точки реализира Тайръс Макси.

Кристапс Порзингис се отличи с 24 точки, 13 борби и 5 чадъра при успеха на Далас срещу Шарлът със 120:96. Маверикс бяха във втория пореден мач без звездата си Лука Дончич, който е с контузия на глезена.

Кливланд спечели четвърти пореден мач след 105:94 срещу Маями, а резервата Кевин Лав записа 23 точки, всичките през второто полувреме. Пи Джей Тъкър беше най-полезен за Маями с 23 точки и 9 борби.

Бостън победи Милуоки със 117:103 след 42 точки на Джейсън Тейтъм. Джейлън Браун добави 19 точки при завръщането си след контузия. За Бъкс Янис Антетокумпо вкара 20 точки и спечели 8 борби, а Джру Холидей се отличи с 20 точки и 8 асистенции.

Ерик Гордън реализира рекордните за сезона 32 точки за успеха на Хюстън срещу Атланта със 132:126. "Ракетите" преодоляха пасив от 19 точки, но след силна последна четвърт (44:25) стигнаха до успеха. Хоукс загубиха пети пореден мач, въпреки че Тре Йънг записа 41 точки и 9 асистенции.

Торонто спечели срещу Сакраменто със 124:101 след 17 точки на Крис Буше и 16 на Скоти Барнс.

Маркъс Морис се отличи с 24 точки и 11 борби при победата на Лос Анджелис Клипърс срещу Финикс Сънс със 111:95. Клипърс играха без контузените Пол Джордж и Никола Батум, а за Финикс срещата пропуснаха Девин Буукър и Деандре Ейтън.