Денвър победи Детройт със 107:103 като гост в мач от редовния сезон на НБА с 21 точки на Реджи Джаксън, който се включи силно след като двукратният носител на наградата МВП Никола Йокич беше отстранен заради натрупани нарушения през първото полувреме. Денвър е на 2-о място в Северозападната дивизия с 10 победи и 4 поражения, а Детройт претърпя 12-а поредна загуба.

Джаксън вкара 8 точки и подаде три паса в последния период от мача, а Кентавиъс Колдуел-Поуп с 20 точки нанесе сериозен удар на бившия си отбор. Майкъл Портър-джуниър заби 14 точки и взе 11 борби за защитаващия титлата си от миналата година тим на Нъгетс.

Йокич и треньорът на Денвър Майкъл Малоун бяха отстранени от срещата. Малоун защото влезе на терена, за да търси обяснение за спорно отсъждане в първата четвърт на срещата. Йокич пък напусна в 1:22 минута на втората четвърт, след като му беше присъдено второ техническо нарушение.

За Детройт най-резултатен беше Кейд Кънингам с 27 точки.