Лука Дончич реализира 42 точки, а Тим Хардуей джуниър вкара два наказателни удара осем секунди преди края при успеха на Далас над Лос Анджелис Клипърс със 105:100 в среща от първия кръг в плейофите на НБА. След успеха Маверикс поведе в серията с 3:2 победи.

Това е третата плейофна серия в историята на НБА и първата от 1995 година насам, в която гостите печелят първите пет мача. Далас може да сложи края на серията за първи път след титлата през 2011 година в мач номер 6 в петък пред родна публика.

Хардуейн завърши с 20 точки, а Дончич добави към статистиката си рекордните в кариерата си 14 асистенции и 8 борби.

Пол Джоржд беше най-полезен за Клипърс с 23 точки и 10 борби, а Кауай Ленърд и Реджи Джаксън добавиха по 20 точки.

Трей Йънг завърши с 36 точки и 9 асистенции за победата на Антанта над Ню Йорк Никс със 103:89. Клинт Капела се отличи с 14 точки и 15 борби, а Хоукс спечелиха серията с 4:1 и на полуфиналите в Източната конференция ще играят срещу Филаделфия. Серията започва в неделя, а Хоукс достига да тази фаза за първи път след 2016 година.

Йънг вкара победния кош 0.9 секунди преди сирената в първия мач, бележеше поне 20 точки във всеки двубой, а снощи вкара тройка 43 секунди преди края, с която Атланта поведе с 15 точки разлика.
Джулиъс Рандъл записа 23 точки и 13 борби за тима на Никс, който приключва сезона.

Филаделфия затвори серията срещу Вашингтон с 4:1 след успех в пети мач със 129:112, а Сет Къри постави рекорд в кариерата си в плейофите от 30 точки.
Тобиас Харис наниза 28 точки, а Бен Симиънс се отличи с "трипъл-дабъл" - 19 точки, 11 асистенции и 10 борби.

За Вашингтон Брадли Бийл реализира 32 точки, а Ръсел Уестбруук завърши с 24.

Юта победи Мемфис със 126:110 и след 4:1 в серията се класира за втория кръг на плейофите. Донован Мичъл вкара 26 от своите 30 точки през първото полувреме. Той добави 10 асистенции и 6 борби за 29 минути игра.

В следващия кръг Юта ще играе с победителя от серията между Лос Анджелис Клипърс и Далас.

Джордан Кларксън записа 24 точки, Руби Гобер се отличи с 23 точки и 15 борби, а Боан Богданович вкара 17 точки за четвъртата поредна победа на Юта в серията.

Джа Морант беше най-полезен за Мемфис с 27 точки и 11 асистенции, Дилън Бруукс също записа 27 точки, а Йонас Валанчюнас приключи с 18.