ДеМар ДеРоузън вкара 28 точки, а Зак ЛаВин добави 22, а Чикаго спечели срещу Бостън със 121:107 и сложи край на серията на Селтикс от девет поредни победи в Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

Патрик Уилямс записа рекордните за сезона 17 точки, а Булс поведоха с 13 точки на почивката, с 21 през третата четвърт и стигнаха до крайния успех.

Джейсън Тейтъм се отличи за Бостън с 28 точки, Джейлън Браун вкара 25, а Малкълм Брогдън завърши с 23 точки.

Gulliver/GettyImages
17 снимки

Брандън Инграм реализира рекордните за сезона 34 точки, а  Зайон Уилямсън се завърна в игра след отсъствие от три мача при успеха на Ню Орлиънс срещу шампиона от миналия сезон Голдън Стейт със 128:83.

Уилямсън беше на игрището 23 минути и вкара 9 точки.

Шампионите бяха без Стеф Къри, Клей Томпсън, Дреймънд Грийн и Андрю Уигинс, а Джордан Пуул беше най-резултатен с 26 точки. Голдън Стейт е с 1-9 при гостуванията си от началото на сезона.

Янис Адетокумбо вкара 37 точки, а Милуоки победи Портланд със 119:111 в друга среща от НБА тази нощ. Адетокумбо добави 7 борби и 6 асистенции за 35 минути. Гардът на Бъкс Джру Холидей вкара 13 от своите 17 точки в четвъртата четвърт, а Грейсън Алън добави 17 точки и 8 борби.

Анфърни Саймънс реализира 29 точки за Портланд.

Лос Анджелис Клипърс надделя над Юта Джаз със 121:114 след 30 точки на Норман Пауъл и 27 на Реджи Джаксън.

Лос Анджелис беше без Пол Джордж, след като той разтегна мускул на дясното бедро по време на съботната победа над Сан Антонио.

Джордан Кларксън поведе Юта с 26 точки, а Лаури Марканен записа 25 точки и 10 борби.

Донован Мичъл се отличи с 29 точки и 9 асистенции за успеха на Кливланд срещу Атланта със 114:102, а Индиана спечели срещу Орландо със 123:102 и записа пета поредна победа.

С 25 точки на Карл-Антъни Таунс Минесота се наложи над Маями със 105:101, а Ню Йорк Никс спечели срещу Оклахома Сити със 129:119.