С тройка на И'Туан Муур 2.1 секунди преди края Чикаго прекърши Оклахома със 108:105. Ръсел Уестбрук пък не успя да направи пети пореден трипъл дабъл, но отборът му Оклахома е с 34 победи и 28 поражения на 2-о място в Северозападната дивизия. Биковете оглавяват Централната дивизия с 39 победи и 23 поражения.

Уестбрук завърши мача с впечатляващите 43 точки, а стрелбите му от игрови ситуации бяха 14 от 32 опита. Осем борби и 7 асистенции допълниха личната му статистика. Той вкара 19 точки само в третата част и помогна на своите да влязат в последния период с аванс от 7 точки-79:72. Но домакините успяха да скъсят преднината на Тъндър, като най-напред две успешни стрелби от наказателната линия на Никола Миротич намали аванса им до 1 точка.

Уестбрук отново беше точен 1:02 минути преди края- 103:99, но Миротич най-напред вкара тройка, а след това и нови два наказателни удара.

Забивка на Уестбрук отново обърна развоя на мача 37.1 секунди преди края, но Муур вкара последната тройка и осигури успеха при последвала неудачна стрелба на звездата на гостите. Миротич завърши мача с 26 точки, Пау Гасол добави 21 и 12 борби, а Майк Дънлийви също приключи с 21. За гостите втори реализатор беше Серж Ибака с 25./БТА