Голдън Стейт Уориръс допусна домакинско поражение със 122:125 точки от Чикаго Булс в среща от редовния сезон в НБА.

Домакините от Сан Франсиско изиграха силна първа четвърт, в която водеха аванс от 31:25, но последва спад и до почивката „биковете“ вече имаха преднина от четири точки. Тя набъбна до десет в края на третия период, а до края Голдън Стейт на намери сили да изравни, макар че се доближиха само на точка от своя съперник към края на двубоя.

Всичко най-интересно за НБА може да намерите тук

Снимки: БТА / BTA
41 снимки

Най-резултатен за домакините стана Клей Томпсън с 25 точки, докато „дабъл-дабъл“ записа Джонатан Къмингс – 19 точки и 10 борби. Крис Пол и Стеф Къри се отчетоха с по 15 пункта. За победителите над всички бяха ДеМар ДеРозан с 33 точки, а със същия актив и 11 точки добави Никола Вучевич.

В класирането Голдън Стейт е девети на Запад с баланс от 33 победи и 29 загуби, докато Чикаго също е девети, но на Изток с актив от 31 успеха и 32 загуби.