Отборът на Денвър Нъгетс спечели със 119:111 срещу Финикс Сънс за четвърта поредна победа в НБА.

Шампионът от миналия сезон взе преднина от 11 точки в края на първата четвърт при 41:30. Влизайки в последната част на двубоя обаче разликата бе само три точки, а на няколко пъти в последните минути резултатът бе и равен. Все пак Йокич и компания успяха да дръпнат в края и да затворят срещата.

Сърбинът направи силен мач и записа "дабъл-дабъл" с 21 точки и 16 асистенции. Той бе най-резултатен за тима от Денвър, но в срещата двама баскетболисти на "слънцата" го надстреляха. Кевин Дюрант също записа "дабъл-дабъл" с 30 точки и 11 асистенции, както и 4 борби на името си.

Най-резултатен в мача обаче бе Юсуф Нуркич, който вкара 31 точки и записа 6 борби и 2 асистенции на името си. Това обаче не бе достатъчно за Финикс да спре победната серия на Денвър Нъгетс. На Запад миналогодишния шампион все още е зад първия - Минесота Тимбъруулвс.

Следващият опонент на Денвър е Сакраменто Кингс с Александър Везенков.