Атланта постигна четвърта поредна победа след 103:76 над Шарлот и зае петото място в Източната конференция на НБА. В първия кръг на плейофите Атланта ще срещне Вашингтон.

Само преди седмица класирането на Атланта за плейофите бе под въпрос, но силна серия в решителните мачове върнаха тима на правия път.

Дуайт Хауърд бе най-полезен за успеха срещу Шарлот с 19 точки и 12 борби.

Оклахома Сити победи Минесота със 100:98 в друга среща от предпоследния ден на редовния сезон.

Виктор Оладипо вкара 20 точки, включително решителен кош 6,3 секунди преди сирената и добави 9 борби и 6 асистенции за успеха на Оклахома.

Оладипо пое лидерските функции в тима в отсъствието на Ръсел Уестбрук, който за първи път този сезон получи почивка.

Лос Анджелис Лейкърс записа пета поредна победа след успех над Ню Орлиънс със 108:96. Двубоят бе последен пред публиката на Лейкърс за ветерана Мета Уърлд Пийс и той го отбеляза подобаващо, като бе най-резултатен за своя тим с 18 точки.
Уърлд Пийс, 37-годишен, има 840 мача за 17 сезона в НБА и по време на мача с Ню Орлиънс публиката в "Стейпъл Сентър" на няколко пъти скандираше името му.

Сакраменто надигра Финикс със 129:104 в друга среща от тази нощ. Бъди Хийлд реализира рекордните в кариерата си 30 точки, а Тай Лоусън записа първия в кариерата си "трипъл-дабъл" с 22 точки, 12 асистенции и 11 борби за успеха на "кралете"./БТА