Микал Бриджис наниза 38 точки и гостуващия Бруклин Нетс преодоля пасива от 28 пункта, най-големия обрат в НБА този сезон, за да победи Бостън Селтикс със 115:105.

Бриджис добави още 10 борби и 4 асистенции. Кам Джонсън завърши с 20 точки за Нетс, като с по 17 точки помогна още Спенсър Динуиди и Дориан Фини-Смит.

Джейлън Браун бе най-резултатен за Бостън с 35 точки, а Джейсън Тейтъм, който в петък навърши 25 години, остана с 22 пункта и 13 борби, но пропусна и осемте си опита за 3 точки.

Джулиъс Рандъл вкара 43 точки, както и тройка с 1,7 секунди до края, а Ню Йорк Никс спечели срещу Маями със 122:120. За Никс това бе осми пореден успех.

Дежунте Мъри отбеляза рекордните в кариерата си 41 точки, за да изведе Атланта до победа над гостуващия на Портланд със 129:111, като донесе първи успех на треньора Куин Снайдер с новия си

екип. Девин Букър вкара 35 точки, а Джош Окоги добави 25, за да изведат Финикс до успех при взитата на Чикаго със 125:104.

Никола Йокич записа 18 точки, 18 борби и 10 асистенции за своя 25-ти трипъл-дабъл за сезона, а Денвър победи като домакин Мемфис със 113:97. Джамал Мъри добави 22 точки и 9 асистенции.

Арън Уигинс вкара рекордните за сезона 27 точки, 17 в четвъртата четвърт, за да изведе Оклахома Сити до успех над гостуващия Юта Джаз със 130:103.

Де'Арън Фокс записа 33 точки, 7 борби и 7 асистенции, а Сакраменто спечели своя пети пореден мач, като се наложи над гостуващия Лос Анджелис Клипърс със 128:127.

Домантас Сабонис добави 23 точки, 10 борби и 7 асистенции, и реализира два наказателни удари при оставащи седем секунди, за да изведат Кингс до триумф.

Пол Джордж вкара 28 точки, а Ръсел Уестбрук имаше 27 и 10 асистенции, но и това не помогна на Клипърс да избегне поражението.

Автор: Боян Денчев/БТА