Българският национал Александър Везенков записа рекордните за кариерата си в НБА седем борби. Това се случи при домакинската победа на Сакраменто Кингс със 143:131 над Вашингтон Уизърдс.
Българската звезда отново започна като резерва, но за първи път се появи в игра още в края на първата четвърт. Само три секунди след появата си на терена Везенков реализира тройка. Той изигра общо 11:45 минути в мача, в които се отличи с 8 точки, 7 борби, една асистенция и две пресечени подавания.

До момента личният рекорд на Везенков по спечелени борби в мач от редовния сезон на НБА беше пет. Той го направи в три мача - при загубата от Голдън Стейт Уориърс на 2 ноември (101:102), при поражението от Лос Анджелис Клипърс на 30 ноември (117:131) и при победата над Бруклин Нетс на 12 декември (131:118).

Рекордът за най-много спечелени борби от българин в НБА се държи от Георги Глушков, който на 8 ноември 1985 г. овладява 11 отскочили топки за Финикс Сънс при загубата от Бостън Селтикс със 101:125.