Бостън Селтикс постигна четвърта поредна победа, след като надигра у дома Ню Орлиънс със 125:114, а Джейлън Браун направи личен рекорд за сезона от 41 точки. Браун добави и 12 борби, като 8 от тях бяха през второто полувреме.

Джейсън Тейтъм добави 31 точки и също беше силен под коша, взимайки 10 отскочили топки. Малкълм Брогдън остана с 20, а Ал Харфорд наниза четири тройки и завърши мача с 14 точки.

Gulliver/GettyImages
33 снимки

С този успех Бостън има вече 30 победи от 42 мача и категорично е начело в цялата Източна конференция. Гостите от Ню Орлиънс са на 2-о място в Югозападната дивизия с 25/17. Си Джей Маккалъм реализира 38 пункта за Пеликанс, като това е пети пореден мач за него с 25 точки или повече. Наджи Маршъл добави 18, а Трей Мърфи Трети остана с 15.

Денвър Нъгетс продължава да води здрава битка с Мемфис за върха в Западната Конференция, след като победи със 126:97 Финикс Сънс. Никола Йокич отново беше над всички, вкарвайки 21 точки и добави 18 рибаунда, както и 9 асистенции преди да излезе  от игра в четвъртата част. За Денвър това е 12-а поредна домакинска победа през сезона.

21 снимки

Боунс Хайланд добави 21 точки, а Джамал Мъри – 16. За Нъгетс това е 14-а победа от 17 мача.

А ден след като победиха Голдън Стейт без четирима титуляри и с много ограничена ротация на състава, играчите на Сънс този път нямаха свежест и сили да се противопоставят на втори силен съперник в рамките на два дни. Днес те имаха само 10 човека на пейката, като най-резултатни от тях бяха Тори Крейг с 16 точки и Джош Окоджи с 14.

Конкурентът им за върха на Запад към момента – Мемфис победи със 135:129 Сан Антонио Спърс. Джа Морант вкара 38 точки, Джарън Джаксън добави 21 и 12 борби. Успехът за Гризлис е осми подред и те също имат 28 победи и 13 поражения.

Морант, който пропусна предишните два мача на отбора си заради удар в дясното бедро, вкара 14 пъти от 25 изстрела от игрова ситуация, в това число три от пет опита от тройката. Дезмънд Бейн остана с 18, а Тайъс Джоунс прибави 16.

БТА / BTA
24 снимки

За Спърс на терена се завърна Келдън Джонсън, който пропусна две срещи поради разтежение на лявото бедро. И днес беше реализатор номер 1 на тима си с 24 точки.

Милуоки Бъкс продължава да гони Бостън за 1-ото място в Източната конференция, като се наложи над Атланта със 114:105. Бъкс имат 27 победи и 14 поражения, а Атланта е на 2-о място в Югоизточната дивизия с 19/22.

Джейрю Холидей вкара 27 точки, за да компенсира Янис Адтокунбо, който определено имаше лош ден само със 7 точки, 18 борби и 10 асистенции. Боби Портис Втори завърши с 13 пункта и 10 борби, а Милуоки постига четвърта победа в последните си пет мача.

20 снимки

Сакраменто Кингс, които водят в Тихоокеанската дивизия, надделяха над Хюстън със 135:115. Литовският гигант Домантас Сабонис наниза 25 точки, взе 14 топки под коша и подаде 9 топки за кош. Той обаче се развихри в края на третата част, когато спечели пет поредни фаула и тимът му дръпна в резултата със 7 точки, за да увеличи аванса си в последния период.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Бостън 30 победи/12 загуби, Бруклин 27/13, Филаделфия 25/15

Централна дивизия: Милуоки 27/14, Кливланд 26/16, Индиана 23/19

Югоизточна дивизия: Маями 22/20, Атланта 19/22, Вашингтон 18/24

Западна конференция:

Тихоокеанска дивизия: Сакраменто 22/18, Лос Анджелис Клипърс 22/21, Финикс 21/22

Югозападна дивизия: Мемфис 28/13, Ню Орлиънс 25/17, Далас 23/19

Северозападна дивизия: Денвър 28/13, Юта 21/23, Минесота 20/22.