Бостън Селтикс победи Индиана Пейсърс със 133:128 след продължение в първия финален мач в Източната конференция на НБА. В редовното време резултатът беше 117:117.

Gulliver/GettyImages
21 снимки

Двата тима изиграха много равностоен двубой, в който нито един от тях не успя да натрупа сериозна преднина. След първата четвърт авансът на "келтите" беше три точки, а на почивката резултатът беше равен. Домакините водеха с една точка след третия период, за да се стигне до продължения в края на редовното време.

Джейсън Тейтъм беше най-резултатен за Бостън с 36 точки, а към тях добави и 12 борби. Джру Холидей вкара 28 точки за победителите, а Джейлън Браун добави още 26.

За Индиана Тайрийс Халибъртън завърши с 26 точки и 10 асистенции. Паскал Сиакам реализира 24 точки, а Майлс Търнър добави 23.