Водачът в общото класиране на Националната баскетболна асоциация (НБА) Бостън Селтикс успя да се възстанови от поражението от Чикаго в понеделник и се наложи над Далас със 125:112. Селтикс имаха 14 победи до понеделник, когато трябваше да преклонят глава пред Биковете. Джейсън Тейтъм вкара 37 точки, а също така взе и 13 борби. Джейън Браун добави 31 за победата на домакините.

За Далас Лука Дончич отново беше над всички, реализирайки 42 точки, но те не се оказаха достатъчни и Маверикс отстъпи за четвърти път на този противник. Бостън поведе с 27 точки аванс в началото на третия период на мача, но Далас направиха серия и наницаха 13 от следващите 15 отбелязани в мача. След това натискът на Далас даде още по-сериозен резултат и пасивът им се стопи до 9 при 95:104 и това стана 3:30 преди края. Балансът се държеше в тези граници и при 107:117, но след това Бостън си измъкна победата.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

Бостън остава на върха в цялата Лига с 14 победи и 4 поражения, докато Далас 10-и на Запад с 9/8. Кайри Ървинг вкара 19 от всичките си 29 точки в третата част при победата на Бруклин над Торонто със 112:98. Ник Клакстън прибави 14 пункта и 12 борби, а късата резервна скамейка на Торонто оказа влияние в решаващите минути накрая. Макар че в защита канадците се бяха фокусирали върху Кевин Дюрант и го ограничиха до 12 точки, това не им помогна особено да избегнат петата загуба от този противник. Дюрант вкара своята 26074-на точка в третата четвърт и задмина във вечната ранглиста Кевин Гарнет (26071 точки) на 18-ото място.

Ройс О’Нийл реализира рекордните в кариерата си пет тройки, а Бен Симънс допълни 14 за Нетс. Гари Трент-Джуниър се отличи с 19 за гостите.

Въпреки победата над стабилния отбор на Милуоки и лидер в Централната дивизия със 118:113, Чикаго Булс все още има отрицателен баланс 8 победи и 10 поражения, нареждайки се на 11-о място на Изток. Седмицата наистина се очертава вълнуваща за тях, след като победиха първите два отбора в своята конференция.

Зак Ла Вин и Никола Вучевич се разписаха с по 18 точки всеки за гостите от Чикаго, Коби Уайт добави 14. За Бъкс гръцката топ-звезда Янис Антетокумпо се отличи с 36 пункта, 11 борби и 7 асистенции. Това се превърна във втора загуба от 11 домакински мача за тима.

БТА / BTA
24 снимки

В едно от дербитата на Западния бряг Голдън Стейт прекърши Лос Анджелис Клипърс у дома със 124:107 с личния рекорд за сезона на Андрю Уигинс, който реализира 31 точки. Но основната му заслуга може да бъде и двете поредни тройки в заключителните две минути и половина в края на третата третина. Общо точните му стрелби от зоната за 3 точки бяха 6 в тази среща.

Стеф Къри отново беше на обичайното си ниво и приключи мача с 22 точки, 9 завършващи подавания и 6 борби, докато Клай Томпсън прибави 18 пункта. За Клипърс Маркъс Морис се отличи с 19 точки.

Голдън Стейт има 9/10 от началото на сезона и е 9-и в Западната конференция, а след днешната загуба Клипърс са 6-и с 11/8.

29 снимки

Атланта се наложи у дома на една от приятните изненади на Запад Сакраменто Кингс със 115:106 и дръпна още пред Вашингтон Уизърдс на върха в Югоизточната дивизия с 11 победи от 18 мача. Трей Йънг вкара 35 точки за победата, Клинт Капела прибави 11 и 14 борби под кошовете. Така Сакраменто приключи серията си от седем поредни победи, но е на 2-а позиция в Тихоокеанската дивизия след Финикс. Малик Монк беше точен с 27 за Сакраменто.

Личен рекорд за сезона направи и Зион Уилямсън в победния мач за Ню Орлиънс като гост над Сан Антонио със 129:110. Той вкара 32 точки, а също така взе 11 успешни топки под кошовете. За Спърс поражението е шесто подред. Йонас Валанчюнас се отличи за Пеликанс с 22 точки и 10 рибаунда.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Бостън  – 14 победи/4 загуби, Торонто, Ню Йорк и Филаделфия по 9/9

Централна дивизия: Милуоки – 12/5, Кливланд – 12/6, Индиана - 10/7

Югоизточна дивизия: Атланта – 11/7, Вашингтон – 10/8, Маями - 8/11