Бостън Селтикс нанесе четвъртата най-тежка загуба в историята на Голдън Стейт Уориърс, след като разби своя опонент със 140:88 у дома в мач от редовния сезон на НБА. За Селтикс това е третата най-изразителна победа в историята на франчайза.

Срещата в "Ти Ди Гардън" бе равностойна до средата на първата част, след което домакините поеха пълен контрол над събитията и направиха серия от 61:17, за да се оттеглят с 44 точки преднина на почивката. Треньорът на Уориърс Стив Кър извади звездите Стеф Къри, Дреймонд Грийн и Клей Томпсън от игра и те не се върнаха повече на корта, а скоро след началото на третата част неговият колега Джо Мазула също извади титулярите и остави резервите да довършат двубоя.

Селтикс имаха страхотен ден в атака и отбелязаха 55,2 процента от стрелбите си, включително 25 тройки (51 процента). Десет играчи на тима вкараха 6 и повече точки, като най-резултатен бе Джейлън Браун с 29 точки, а Джейсън Тейтъм добави 27. За Голдън Стейт Лестър Кинонес отбеляза 17 точки, а Моузес Мууди и Джером Робинсън бяха единствените други с двуцифрен актив.

Така Бостън Селтикс се превърна в първия отбор в историята, записал три победи с 50 и повече точки разлика в рамките на един сезон. За тима това бе 11-ти пореден успех в Лигата, след който балансът е 48-12. Голдън Стейт заема девето място в Западната конференция с актив 32-28.