Отборът на Бостън Селтикс записа 32-ри успех от началото на сезона в НБА, след като победи Минесота Тимбърулвс с 91:84 у дома.

Най-резултатен за успеха на Бостън бе Маркъс Смарт, който вкара 18 точки от пейката, а Тери Розиър регистрира 14 точки и 9 борби, също от пейката.

Лидерът на Селтикс Кайри Ървинг се отчете с 18 точки, 9 борби, 8 асистенции и 2 откраднати топки. За Минесота страхотен мач направи центърът Карл-Антъни Таунс, който записа 25 точки и 23 борби, а Джими Бътлър се отчете с 14 точки. Бостън е лидер в Източната конференция, докато Минесота заема 4-то място на Запад.

В друг мач от изминалата нощ Маями Хий надви Ню Йорк Никс със 107:103, а Сан Антонио Спърс се наложи със 103:89 над Финикс Сънс.

Крис Дън отбеляза рекордните в кариерата си 32 точки и Джъстин Холидей добави други 23 при драматичната победа на Чикаго със 127:124 срещу Далас в мач от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада.

Новакът в лигата Лаури Марканен се отчете с 16 точки, включително прекрасна забивка по време на серия на Булс, извела отбора до десет пункта преднина само 1:08 минути преди последната сирена. Далас обаче не се предаде, постепенно намали изоставането си и дори стигна до стрелба за победата, но Йоги Ферел не беше точен със сирената. След неговия пропуск двата отбора останаха със сбор от 35 точки за финалните 68 секунди.

Уесли Матюс отбеляза 24 точки за Далас, а Харисън Барнс добави 23 за отбора на Далас (13-27), който има идентичен сезон с Чикаго (14-25). Двата отбора започнаха много лошо, но в последните седмици записаха впечатляващи победи, които ги отлепиха от дъното в дивизиите им.

Филаделфия (19-19) победи със 114:78 Детройт (20-17), след като Бен Симънс и Джоел Ембийд поведоха Сиксърс към огромна преднина, която този път отборът запази. Ембийд завърши мача с 23 точки и девет борби, а Симънс отбеляза 19 и добави девет асистенции за четвъртата поредна победа на Филаделфия в лигата. Само през първата част, дори две минути преди нейния край, двамата имаха общо 26 точки при 12/19 в стрелбата, докато Пистънс бяха с 26 отборно при 11/38.

Сан Антонио победи със 103:89 Финикс (15-26), след като Кауи Ленърд и Ману Джинобили отбелязаха по 21 точки. Спърс спечелиха деветата си поредна домакинска победа срещу Сънс и изравниха лидера в Югозападната дивизия Хюстън по победи - по 27, но Сан Антонио е с три загуби повече.

С постижението си в този мач Джинобили стана едва вторият баскетболист на над 40-годишна възраст с 20 точки като резерва. Другият е Винс Картър.