Бостън Селтикс победи Далас Маверикс със 106:99 (30:31 20:20 35:19 21:29) като гост в мач от финалите на НБА. Така "келтите" поведоха с 3:0 в серията и са само на успех от големия триумф.

Маверикс започна силно мача и натрупа аванс от 13 точки в началото, но до края на първата четвърт играчите на Джо Мазула намалиха пасива си до една. На полувремето Далас имаше аванс от 51:50. Гостите изиграха много силна трета четвърти, в която взеха аванс от цели 15 точки.

Gulliver/GettyImages
12 снимки

Лука Дончич, Кайри Ървинг и компания опитаха да се върна в мача, но силите им стигнаха само да намалят изоставането си само на 7 точки - 99:106.

Джейсън Тейтъм вкара 31 точки за победителите, а Джейлън Браун добави още 30. Девин Уайт завърши с 16 за победителите.

За Далас Ървинг вкара 35 точки, докато Дончич се отчете с 27.

За да стане шампион, Маверикс трябва да пренапише историята на НБА. До момента няма отбор, който да е успявал да навакса пасив от 0:3.